Podział punktów w Szczecinie

16 kwietnia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

ruch_chorzowRuch Chorzów zremisował 1:1 z Pogonią Szczecin w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej Ekstraklasy. Po 31. kolejkach „Niebiescy” zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 20 pkt.

Pierwsza bramka padła w 24. minucie spotkania. Patryk Lipski podał do Tomasza Podgórskiego, który dośrodkował z lewej strony pola karnego do Mariusza Stępińskiego. Najlepszy strzelec drużyny gości z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Było to jego 15. trafienie w tym sezonie Ekstraklasy.

Gospodarze odpowiedzieli w 59. minucie meczu. Vladimer Dvalishvili zagrał futbolówkę wzdłuż pola karnego przeciwnika, po drodze dotknął jej jeszcze Adam Frączczak, a Rafał Murawski z odległości ok. 2,5 m, doprowadził do wyrównania. Przez ostatnie 30 min piłkarze Pogoni Szczecin usiłowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak nie byli w stanie pokonać znakomicie spisującego się Matusa Putnoky’ego.

Skrót piątkowego meczu można zobaczyć tutaj.

Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów 1:1 (0:1)

Bramki: Mariusz Stępiński (24′), Rafał Murawski (59′).

Żółta kartka – Sebastian Rudol – Pogoń Szczecin.

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła – Adam Frączczak, Jarosław Fojut, Sebastian Rudol, Ricardo Nunes – Dawid Kort (46′ Marcin Listkowski), Mateusz Matras, Rafał Murawski, Adam Gyurcso, Takafumi Akahoshi – Łukasz Zwoliński (46′ Wladimer Dwaliszwili).

Ruch Chorzów: Matus Putnocky – Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Koj, Paweł Oleksy (57′ Marek Szyndrowski) – Tomasz Podgórski, Łukasz Surma, Łukasz Hanzel, Łukasz Moneta (80′ Marek Zieńczuk), Patryk Lipski – Mariusz Stępiński (90′ Michał Efir).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 4568.