Ruch Chorzów znowu na dnie. Tym razem w II lidze.

29 lipca 2018 Wyłączono przez redakcja

Ruch Chorzów znowu na dnie. Tym razem w II lidze. Kibice chcą zmiany trenera. Dwie kolejki II ligi za nami, a Ruch Chorzów już spadł na ostatnie miejsce w tabeli. Przy Cichej do takiej sytuacji wszyscy mogli się już przyzwyczaić. Sportowa śmierć 14-krotnych mistrzów Polski trwa.

fot: Polsat Sport

Ruch Chorzów rozegrał pierwszy w swojej historii mecz na trzecim poziomie rozgrywkowym na stadionie przy ulicy Cichej. Niebiescy przegrali z Radomiakiem Radom 0:2 (0:1). Spadkowicze z I ligi zaczynają sezon od dwóch porażek! Kibice chcą dymisji trenera Dariusza Fornalaka.

Sezon 2018/2019 dopiero się rozpoczął, a Ruch Chorzów już zamyka tabelę II ligi. W sobotę Niebiescy bezdyskusyjnie przegrali u siebie z Radomiakem Radom 0:2. Goście już w 1. minucie objęli prowadzenie, a wynik podwyższyli chwilę po przerwie.

Ruch był bezbarwny, zespół zaprezentował się dużo słabiej niż przed tygodniem w Tarnobrzegu, gdzie dość pechowo przegrał 0:1. – Klub na nowo powstaje, na nowych zasadach ekonomicznych. Póki co nie dojeżdżamy sportowo. Pozbyliśmy się osiemnastu zawodników, którzy w dużej części nie chcieli tutaj być i grać dla Ruchu. Doszło dziesięciu juniorów – ocenił po meczu trener Dariusz Fornalak, którego dymisji domagają się kibice.

Liczby nie przemawiają za Fornalakiem. Szkoleniowiec, odkąd objął Ruch, wygrał zaledwie dwa mecze, przegrał osiem i zanotował 4 remisy. W trzech pojedynkach chorzowianie stracili aż sześć bramek. – To nie pierwszy stadion, na którym kibice domagają się zmiany trenera. Jednak to nie oni zatrudniają szkoleniowca. Są odpowiedni ludzie, którzy takie decyzje podejmują – stwierdził opiekun 14-krotnych mistrzów Polski, którzy wciąż czekają na historycznego, pierwszego gola na trzecim szczeblu rozgrywek.

Jedynym pozytywem dla pikujących chorzowian jest fakt, że mecz tragicznie grającego od ponad roku zespołu obserwowało niemal 5 tysięcy kibiców. Wszystko na przestarzałym stadionie, którego przebudowa ma się rozpocząć najprawdopodobniej pod koniec roku.

źródło:  sportowe fakty, gol24