Znamy zwycięzców katowickich eliminacji konkursu Caffè Vergnano Race to Racer

4 grudnia 2019 Wyłączono przez redakcja

W sobotę, 30 listopada w katowickiej Galerii Szyb Wilson odbyły się ostanie regionalne eliminacje do konkursu Caffè Vergnano Race to Racer. Zwyciężczynią została chorzowianka Kornelia Płaszczymąka, drugie miejsce zajął Artur Markowski. Pod koniec roku wystąpią oni w wielkim finale, który odbędzie się już 14 grudnia w Krakowie.

Zawody rozegrały się w wyjątkowej formule. Bariści zmierzyli się w systemie pucharowym. Uczestnicy eliminacji zostali zestawieni w pary w wyniku losowania. Każdy zawodnik miał za zadanie przygotować 6 wylosowanych kaw. Jury oceniało nie tylko jakość wykonania i technikę pracy, ale również czystość stanowiska i sprzętu, uzyskany czas oraz poprawność wydania otrzymanych zamówień.

Kornelia Płaszczymąka i Artur Markowski wywalczyli udział w ogólnopolskim finale, w którym nagrodą główną jest zaproszenie na kurs jazdy sportowej z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko oraz możliwość bezpłatnego wypożyczenia na okres 24 miesięcy ekspresu Sanremo Cafè Racer o wartości 50 tys. złotych. Finał konkursu w Krakowie zaplanowany jest na 14 grudnia 2019.