życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października 2017 Wyłącz przez redakcja

14 października, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Z tej okazji publikujemy życzenia przedstawicieli instytucji związanych z oświatą.

Marek Olszewski, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP: „Zawód nauczyciela jest misją, niekiedy niełatwą. Życzę wszystkim nauczycielom stabilizacji i prawdziwej satysfakcji z pracy. Niech praca dostarcza Państwu wielu wzruszeń oraz motywacji do działania. Radości z przekazywania wiedzy i wychowywania młodzieży.”

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka
: „Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty (…) Dobry pedagog to osoba, która potrafi w przystępny sposób przekazać wiedzę. Zawsze znajduje czas na rozmowę z uczniami i wyjaśnianie im wątpliwości, wysłuchanie ich trosk, problemów, czy przeżywanie z nimi radości. To zawód, wiążący się z ogromną odpowiedzialnością.

Codzienną pracą i postawą wychowawcy kształtują charaktery swoich podopiecznych, a tym samym przygotowują ich na dorosłe, pełne wyzwań życie.

Drodzy Pedagodzy, pamiętajcie, że Uczniowie Was potrzebują nawet wtedy, gdy odrzucają pomocną dłoń, buntują się. Niekiedy nam, dorosłym, trudno odnaleźć się w gąszczu codziennych spraw; uczniowie tym bardziej potrzebują mądrych przewodników po świecie i zasadach nim rządzących.

(…) Przed Wami niełatwy rok szkolny – rok wielu zmian. Będzie wymagał jeszcze bardziej wytężonej pracy, większego wysiłku i uwagi, aby dzieci jak najmniej odczuły skutki zamieszania przy ich wprowadzaniu. Wierzę jednak, że wspólnymi siłami staniemy na wysokości zadania.

Życzę Państwu wiele satysfakcji z pracy z dziećmi oraz tego, abyście ze swoimi uczniami tworzyli zgrany zespół, oparty na wzajemnym szacunku.”

Sławomir Broniarz, prezes ZNP: „ (…) życzę wszystkim Kolegom i Koleżankom przede wszystkim wytrwałości, niezależności i satysfakcji z wykonywanej pracy.

(…) Dziękuję wszystkim Nauczycielkom i Nauczycielom za zaangażowanie w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń, które najczęściej jest czymś więcej niż pracą – jest życiową pasją i powołaniem. Dziękuję Pracownikom Szkolnej Administracji i Obsługi za pracę na rzecz młodych ludzi i całej szkolnej społeczności.

Dziękuję przedstawicielom organizacji pozarządowych i instytucji, współpracujących ze szkołami i przedszkolami za kształtowanie postaw obywatelskich i wpajanie młodym ludziom ponadczasowych wartości.

nasza redakcja składa również najszczersze życzenia z okazji Dnia Nauczyciela;

W tak ważnym dniu w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest