Uczniowie z Chorzowa najlepsi w olimpiadzie wojewódzkiej o ubezpieczeniach społecznych

19 marca 2018 Wyłączone przez redakcja

Uczniowie z Chorzowa najlepsi w olimpiadzie wojewódzkiej o ubezpieczeniach społecznych. Najlepsi na Śląsku okazali się uczniowie z Technikum Ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie zajmując pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. To ogromny sukces, bo konkurencja była duża. Chorzowska drużyna będzie reprezentowała Śląsk podczas finału w Warszawie, który odbędzie się 26 kwietnia.

Uczniowie z Chorzowa najlepsi w olimpiadzie wojewódzkiej o ubezpieczeniach społecznych

W szkolnym etapie olimpiady wzięło udział 4557 uczniów z 132 szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim. To największa liczba młodzieży spośród wszystkich województw w Polsce. Dlatego też już udział w wojewódzkim etapie jest dużym osiągnięciem. Aby zakwalifikować się w do szczebla wojewódzkiego olimpiady trzeba było pokonać 110 szkół i prawie 4,5 tys. uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się 22 szkoły złożone z trzyosobowych drużyn. W piątek, 16 marca,  drużyny zmierzyły się z testem o ubezpieczeniach, emeryturach, zasiłkach i prowadzeniu firmy. Olimpiadę zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a miejscem zmagań był Oddział ZUS w Chorzowie.

Najwięcej punktów w tym etapie olimpiady uzyskali uczniowie Sandra Osadnik, Oliwia Matusek i Patryk Świętek z Technikum Ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie. Byli bezkonkurencyjni, zdobywając 24 punkty na 25 możliwych. Przy ogłoszeniu wyników nie brakowało radości, ale i łez wzruszenia. Teraz to oni będą reprezentować nasze województwo podczas finału w Warszawie.

Tuż za drużyną z Chorzowa na drugim miejscu znalazły się uczennice z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach, a trzecie miejsce trafiło do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

Do finału centralnego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” awansował zespół, który zajął pierwsze miejsce w województwie śląskim, czyli młodzież z chorzowskiej placówki. Ale regulamin olimpiady przewiduje też „dzikie karty”, które dają możliwość startu w finale dodatkowym zespołom. Mogą je otrzymać drużyny, które mimo uzyskania jednych z najwyższych wyników w skali całej Polski, nie wygrały w swoim województwie. To szansa dla uczniów z Tarnowskich Gór i Rybnika.

Finał w Warszawie już za miesiąc, 26 kwietnia. O tym, do kogo trafią „dzikie karty”, dowiemy się z końcem marca. Informacje o konkursie można śledzić m.in. na Facebooku, na fanpage’u „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest