Życie zaczyna się po 60-tce!

Życie zaczyna się po 60-tce!

17 kwietnia 2019 Wyłącz przez redakcja

Życie zaczyna się po 60-tce! Stowarzyszenie “Nasz Dom” zaprasza do udziału w projekcie “Seniorzy – Wiedza i Doświadczenie II”. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS),  którego ponownie beneficjentem zostało chorzowskie Stowarzyszenie „Nasz Dom” w Rządowym Programie na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych – edycja 2019 i rozpoczyna realizować projekt “Seniorzy Wiedza i Doświadczenie” od 1 maja 2018.

ASOS - Seniorzy wiedza i doświadczenieSeniorzy wiedza i doświadczenieZarząd Stowarzyszenia ponownie uzyskał w drodze konkursu środki na realizację programu “Seniorzy Wiedza i Doświadczenie II”. To właśnie dzięki zaangażowaniu społecznemu wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia mamy możliwość realizowania rządowego programu senioralnego ASOS dla seniorów z Chorzowa, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich i miast ościennych – mówi Adam Trzebinczyk Prezes Zarządu Nasz Dom.

Celem rządowego Programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych (60+) dla godnego starzenia oraz zagospodarowanie potencjału osób starszych poprzez aktywność społeczną. Dobór zajęć realizowanych w ramach projektu jest odpowiedzią na problemy zgłaszane przez chorzowskich seniorów, którzy nie zawsze radzą sobie z obsługą urządzeń elektronicznych (np. laptop, tablet, smartfon), a komunikowanie się w obcym języku sprawia im kłopot. Szkolenia będą przeprowadzane w grupach 10-osobowych. Projekt przewiduje zajęcia z obsługi urządzeń elektronicznych (komputer, laptop, smartfon) kurs z języka angielskiego oraz wiele innych atrakcyjnych zajęć.

Życie zaczyna się po 60-tce!

Nabór uczestników do projektu w Centrum Aktywizacji Społecznej 41-500 Chorzów, ul. Powstańców 70/3 już od 01 kwietnia zgłoszenia – tel. 32 3075329. Stowarzyszenie Nasz Dom

  • Szkolenie z obsługi urządzeń IT (środowisko Windows, środowiska MacOS, Linux) oraz obsługa innych urządzeń takich jak smartfony, tablety, telefony. Szkolenie będzie dla realizowane w grupach oraz indywidualnie. Zajęcia będą odbywać się w godzinach do południowych. Uczestnicy napiszą najpierw test kwalifikujący do odpowiedniej grupy zaawansowania.
  • Kurs językowy  – Zajęcia będą odbywać się do południa lub popołudniu w tygodniu. Poziom podstawowy/średniozaawansowany /zaawansowany. Uczestnicy napiszą najpierw test kwalifikujący do grupy. Zajęcia nie będą tylko i wyłącznie nauką języka, ale poznaniem kultury, zwyczaje, obyczajów, gier, form spędzania czasu w różnych krajach. Duży nacisk będzie kładziony na komunikację w języku obcym. a także na rekreację.
  • Warsztaty z zdrowego stylu życia – Zajęcia odbywać się będą w grupach 10 osobowych
  • Zajęcia z bezpieczeństwa – W ramach zajęć uczestnicy dowiedzą się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zarówno podczas normalnych kontaktów z innymi osobami, jak i korzystając z internetu. Chcemy, aby po zajęciach nasi uczestnicy nie dali się nabrać na przysłowiowego wnuczka, czy też potrafili zadbać o swoje bezpieczeństwo także w internecie.
  • Warsztaty z rękodzieła i plastyczne – W ramach tego działania zamierzamy przeprowadzić warsztaty z rękodzielnictwa, głównie dla pań – seniorek a także dla chętnych panów – seniorów. Podczas warsztatów uczestnicy /uczestniczki będą mogły rozwijać umiejętności manualne a także artystyczne (haft).
  • Zajęcia taneczne – Zajęcia prowadzone będą w taki sposób, aby każdy mógł w nich uczestniczyć. Nie trzeba posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani żadnego doświadczenia tanecznego. Zajęcia taneczne pozwolą polepszyć formę fizyczną, przyniosą rozluźnienie i dodadzą energii. Taniec jest też doskonałym sposobem na utrzymanie zwinności i ma dobroczynny wpływ na nastawienie psychiczne.

Zapraszamy do udziału

Stowarzyszenie Nasz Dom 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest