14 luty – Walentynki

14 luty – Walentynki

14 lutego 2020 Wyłącz przez redakcja

Życzymy wszystkim czytelnikom i naszym sympatykom miłości, wzajemności w okazywaniu uczuć oraz wspaniałego i pełnego uczuć Dnia św. Walentego.

Walentynki, czyli Święto Zakochanych obchodzone jest co roku 14 lutego. Nazwa święta pochodzi od Świętego Walentego. Pomimo katolickiego patrona tego święta, czasem wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym głównie na poszukiwaniu wybranki serca.

14 luty - Walentynki

fot. Freeimages

Walentynki, mogą być ciekawym dniem. Miasto Chorzów proponuje: ➡️ Walentynkowy zawrót głowy w Chorzowie. Potańcówki, spektakle, warsztaty. Sprawdźcie: http://mieszkancy.chorzow.eu/article/strac-glowe-w-chorzowie

więcej propozycji znajdziecie pod adresem mójChorzów.pl gdzie znajdą się propozycje spędzenia Walentynek w “Elce”, Wizyta w “Legendii”, Teatr Rozrywki, Teatr Reduta Śląska, Romantyczna kolacja, Walentynki dla singli, warsztaty plastyczne, lub po prostu spacer.

Początkowo Walentynki cieszyły się największą popularnością w Anglii i Francji. Obdarowywanie się upominkami weszło do tradycji Dnia Zakochanych w XVI wieku. Zwyczaj tak spodobał się zakochanym, że jest celebrowany do dziś.

Już od dziś osobom, które oficjalnie ogłoszą swój związek na Facebooku, platforma Zuckerberga pomoże to uczcić. W momencie potwierdzenia przez drugą osobę relacji, pojawi się okienko rozmowy z wybranką lub wybrankiem, a wraz z nim nowe możliwości. Z okazji podjęcia tak ważkiej w życiu każdego człowieka decyzji Facebook:

  • uczci nowy związek animacją ulatujących w górę krwiście czerwonych serc.
  • ustawi domyślne emoji dla konwersacji na tę z sercami miast oczu.
  • zachęci do zmiany koloru konwersacji, emoji i pseudonimy rozmówcy.
  • przesunie ukochaną/ukochanego na samą górę listy osób, które są dostępne.

Facebook nie tylko zachęca do oficjalnego oznaczania związków, ale też dzieli się statystykami.

Platforma Zuckerberga podaje także, że w zeszłym roku walentynki były dniem, podczas którego użytkownicy Messengera byli najaktywniejsi. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że nie dlatego, że nudzili się na nieudanej randce. Dla tych, którzy i w tym roku poczują potrzebę dzielenia się przeżyciami z okazji dla świętego Walentego, Facebook poleca naklejki na zdjęcia, które może nie sprawią, że fotografie staną się nagle tak stylowe jak z polskiego Vogue’a, ale będą z pewnością pasowały do okazji.

Facebookowi wypada podziękować za prezent, bo przecież każdy gest się liczy. Na następne walentynki wolałabym jednak od największego serwisu społecznościowego w ramach świętowania intymności mniej zakusów na moją prywatność.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest