Życie zaczyna się po 60-tce! Centrum Aktywizacji Społecznej

Życie zaczyna się po 60-tce! Centrum Aktywizacji Społecznej

31 lipca 2020 Wyłącz przez redakcja

Życie zaczyna się po 60-tce! Centrum Aktywizacji Społecznej w Chorzowie zaprasza wszystkich Seniorów 60+ do udziału zajęciach – warsztatach ze zdrowego stylu życia które bedą się odbywać w Chorzowie ul. Powstańców 70. 

Celem zajęć jest zaznajomienie się z odpowiednią dietą dla seniorów. Warsztaty będą przeprowadzane w grupach 10-osobowych. Aleksandra Weindich kierownik Centrum Aktywizacji Społecznej w Chorzowie zapewnia, że wszystkie zajęcia będą odbywały się pod wysokim rygorem sanitarnym, a uczestnicy bedą mieli zapewnione środki dezynfekujące.  – Sala na zajęcia, jak również stoły, krzesła są dezynfekowane przed i po każdych kolejnych zajęciach, żeby zachować odpowiednią dyscyplinę sanitarną – mówi Pani Aleksandra.

Dieta dla seniora powinna zaspokajać jego specyficzne potrzeby. Niektórzy z seniorów odżywiają nie niepoprawnie. Może z tego powodu wynikać wiele dolegliwości, których można by łatwo uniknąć. Osoby starsze powinny bardziej zadbać o zdrową dietę. Specjalne dania, desery, przysmaki i wiele innych ciekawych potraw będzie gościło na zajęciach – warsztatach we wtorki od godz. 10:00.

Czy rzeczywiście konieczna jest specjalna dieta dla seniora? Z upływem lat nasz organizm pracuje coraz wolniej. Niekorzystne zmiany nie omijają układu pokarmowego, a składniki odżywcze są więc gorzej przyswajane. te i inne wiadomości będą przekazane uczestnikom warsztatów.

Dwa razy w tygodniu jak sugeruje prowadząca zajęcia Mariola Mierzwa z Centrum Szkoleniowego – seniorzy powinni również często jeść warzywa strączkowe: fasolę, soję, soczewicę, które to zawierają fitoestrogeny – związki działające podobnie do estrogenów, które obniżają poziom cholesterolu i chronią serce. – Przygotowywane na zajęciach potrawy będziemy doprawiać m.in ziołami zapobiegającymi wzdęciom, np. kminkiem, majerankiem, a nawet cząbrem – mówi Pani Mariola.

Zajęcia odbywały się w Centrum Aktywizacji Społecznej jeszcze przed pandemią i cieszyły nie dużym powodzeniem. Niestety musiały zostać zawieszone z powodu epidemii. Teraz powracają w nowym wymiarze sanitarnym.

Proponowane „odmrażanie” będzie zgodnie z rozporządzeniami Prezesa Rady Ministrów, Minister Sportu, Ministra Zdrowia oraz komunikatów GIS w zakresie znoszenia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii informuje kierownik CAS Aleksandra Weindich

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest