Podsumowanie Chorzowskiego charytatywnego wydarzenia.

Podsumowanie Chorzowskiego charytatywnego wydarzenia.

7 grudnia 2018 Wyłączono przez redakcja

Początek grudnia dla Freeland był bardzo pracowity, wydarzenie, które przygotowywaliśmy już od pół roku miało miejsce właśnie w ten weekend, a  realizowane było na deskach Starochorzowskiego Domu Kultury.

       Nim jednak  nadszedł ten wyczekiwany moment, wielu ludzi, organizacji i mediów było zaangażowane w promocję wydarzenia, które miało jeden cel i zaktywizować mieszkańców Chorzowa.

       Próby, które odbywały się niezależnie w Iserlohn oraz w Chorzowie nabierały coraz bardziej profesjonalnej formy , ostatnie z nich mimo że dzieliło nas 1000 kilometrów grane były razem. Spektakl teatralno – taneczny również był „wyszlifowany do końca” co spotęgowało niezwykły przekaz młodych aktorów i tancerek na temat istniejących przekonań i stereotypów bezdomności grupa muzyków z Iserlohn już w piątek zagościła w Chorzowie. Równolegle do realizowanych wydarzeń artystycznych organizatorzy starali się zapewnić zespołowi jak największy komfort pobytu i atrakcje z nim związane np. odwiedziny świętej pamięci Ryszarda Riedla oraz Mirka Breguły to jedno ze wspomnień, które zawiozą przyjaciele z Luz Blus do Niemiec. Duże wrażenie wywarła na nich również nocna podróż do Katowic ponieważ część z nich pamiętała je jako ponure i szare miasto, zwiedzanie naszego kościółka z 15 wieku również było bardzo interesującym przeżyciem dla muzyków.

      Wracajmy jednak do koncertu, który był ukoronowaniem międzynarodowej współpracy muzycznej przy wykorzystaniu najnowszych mediów i był transmitowany na żywo, tak aby wielu znajomych i rodzin mogło w nich uczestniczyć pomimo, innych obowiązków tego wieczoru. Wielu z nich aktywnie wsparło dzieło pomocy bezdomnym przenosząc dary do wyznaczonych punktów zbiórki w Chorzowie.

      Podziękowania należą się grupom wykonawców czyli : zespołowi NA  SZLAKU , LUZ BLUS oraz Sekcji Teatralnej i Wokalnej FREELAND, gospodarzom Starochorzowskiego Domu Kultury, partnerom ,którzy aktywnie uczestniczyli w różnych elementach organizacyjnych tego przedsięwzięcia… szczególne podziękowania składamy Urzędom miast partnerskich Chorzów i Iserlohn ,dzięki którym to wydarzenie mogło być zrealizowane ,również Prezydentowi Chorzowa i Burmistrzowi Iserlohn za objęciem Honorowym Patronatem tego wydarzenia , wszystkim mediom ,które promowały to wydarzenie oraz przedstawicielom Górnośląskiego Społecznego Stowarzyszenia „ODNOWA”, dla której to wydarzenie było dedykowane. Osobne podziękowania należą się na wam drodzy Chorzowianie za dary oraz za uczestnictwo w tym przedświątecznym wydarzeniu.

Pamiętajcie to co powiedział jeden z gości ze Stowarzyszenia „ODNOWA”

„… dobroć ofiarowana zawsze wraca”

                                                      Organizatorzy Karina i Grzegorz z Freeland

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest