Tłusty Czwartek – apetyt nie tylko na pączki!

Tłusty Czwartek – apetyt nie tylko na pączki!

24 lutego 2022 Wyłączono przez redakcja

Tłusty Czwartek to jeden z tych dni, w którym kalorie stają się nic nie znaczącymi liczbami. Cukiernie biją rekordy sprzedaży, a kolejki po pączki i faworki zdają się nie mieć końca. Jest jednak wiele osób, dla których słodycze nie są rarytasami. Jeśli do takich należysz, z powodzeniem możesz zastąpić je innym menu i również obchodzić Tłusty Czwartek – tyle, że w wersji wytrawnej.

Powrót do przeszłości

Tradycja jednego dnia w roku, podczas którego ludzie jedzą więcej i tłuściej sięga czasów przedchrześcijańskich. Spożywano wtedy różne rodzaje mięs, które były serwowane w towarzystwie nadziewanego słoniną ciasta. Dodatkowo umilano sobie czas, pijąc wino i tańcząc. Kilkaset lat temu potrawy te zastąpiły słodkości.

Dzień bez liczenia kalorii

Z danych zebranych przez PizzaPortal.pl wynika, że najbardziej popularną potrawą, którą zamawiamy z dostawą do domu jest pizza. Towarzyszy imprezom rodzinnym, sportowemu kibicowaniu przed telewizorem czy spotkaniom z przyjaciółmi. Tłusty Czwartek to idealna okazja, by zjeść ją bez wyrzutów sumienia.

A może makaron?

Razowy makaron z pomidorami, tuńczykiem i bazylią jest potrawą, którą jedzą osoby dbające o linię. Istnieje jednak ogromna ilość alternatywnych wersji tego typu dań. Carbonara, tj. makaron otoczony sosem na bazie jajek z dodatkiem pancetty i sera, świetnie wpisuje się w konwencję Tłustego Czwartku. Również cannelloni, zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej, może sprawić, że choć przez chwilę poczujemy się, jakbyśmy byli w słonecznej Italii.

Amerykańskie smaki

Kolejną alternatywą dla pączków są specjały kuchni amerykańskiej. Burger, najlepiej z dodatkiem sera i bekonu, doskonale komponuje się z dużą ilością frytek. Dzięki takiej bombie kalorycznej z czystym sumieniem będziemy mogli powiedzieć, że Tłusty Czwartek spędziliśmy jak należy. Dobrym pomysłem może być także kuchnia Tex-Mex oferująca fuzję teksańskich i meksykańskich smaków. Szczególnie warte uwagi są burritos (nadziewana mięsem i fasolą tortilla) lub cała gama przyrządzanych na grillu mięs.
Tłusty Czwartek to jeden z niewielu dni w roku, w którym ilość przyjętych kalorii nie powinna mieć znaczenia. Nawet najbardziej obfity posiłek zjedzony raz w roku nie spowoduje nagłego wzrostu wagi. Paradoksalnie, może nawet pomóc uzyskać upragnioną sylwetkę! Jeśli nie chcemy spalać niepotrzebnie kalorii, udając się do restauracji, możemy takie dania zamówić przez Internet. Serwisy internetowe, takie jak PizzaPortal.pl, umożliwiają zamówienie dowolnego dania z tysięcy znajdujących się w ofercie lokali w całej Polsce.
autor: Martyna Solińska
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest