1,5% podatku dla chorzowskich organizacji.

1,5% podatku dla chorzowskich organizacji.

24 kwietnia 2023 Wyłączono przez redakcja

Ochrona zdrowia, pomoc dzieciom, zwierzętom a może wsparcie działalności sportowej. Możliwości jest wiele. Wystarczy przekazać 1,5 procent swojego podatku organizacjom pożytku publicznego które mieszczą się w Chorzowie!

1,5% podatku dla chorzowskich organizacji

Wesprzyj ChSP SERCE z Chorzowa, aby dalej mogło pomagać KRS 0000135974 Konto nr: 45 1050 1243 1000 0023 4463 8529

Wciąż jednak niemal połowa podatników nie przekazuje 1,5 procenta, ale zostawia tą kwotę do dyspozycji Skarbu Państwa. – Tak naprawdę, aby przekazać 1,5 procent podatku wystarczy tylko wpisać w odpowiednią rubrykę PIT numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego. To nic nie kosztuje, a pomaga wielu organizacjom 1,5 procent możemy również przekazać  Hospicjum w Chorzowie.  Pozyskane w ten sposób środki zostaną napewno przekazane m.in. na zakup leków, sprzętu czy konieczne modernizacje. Możemy skuteczniej nieść pomoc. Czasem wydaje się, że 1,5 procent to tylko drobnostka, kilka złotych. Chorzowskie Stowarzyszenie Pomocy „Serce” organizuje świetlice dla dzieci oraz prowadzi kluby Seniora na terenie całego miasta Chorzowa.

Wykaz chorzowskich Organizacji Pożytku Publicznego znaleźć można na stronie www.chorzow.eu.

Gdyby każdy przekazał te kilka złotych to uzbierałaby się duża suma. Hospicjum dzięki 1,5 procentowi mogło się rozbudować, powstała poradnia medycyny paliatywnej, Centrum Afirmacji Życia. Warto podzielić się 1,5 procentem. W Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie też liczą każdy grosz i doceniają procentowe wsparcie. – W skali roku trafia do nas około 1500 bezdomnych zwierząt. Niektóre z nich są poważne okaleczone lub potrzebują specjalistycznej, drogiej karmy. Zwierzęta same o pomoc nie poproszą, dlatego my robimy to w ich imieniu. Jesteśmy wdzięczni każdej osobie przekazującej swój 1 procent na rzecz schroniska. Formalnie organizacje posiadające status pożytku publicznego zobowiązane są do przeznaczania środków pochodzących z otrzymanego 1,5 proc. PIT wyłącznie na działalność pożytku publicznego. Osoby, które obawiają się, że OPP zmarnuje ich pieniądze mogą sprawdzić, jak dana organizacja wydawała je w poprzednich latach. Wystarczy wejść na stronę internetową danej fundacji czy stowarzyszania i znaleźć sprawozdania z działalności. Takie sprawozdania znajdują się też na stronie www.sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl -wystarczy tylko wpisać konkretny KRS.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest