14 luty – Walentynki

14 luty – Walentynki

14 lutego 2024 Wyłączono przez redakcja

Życzymy wszystkim czytelnikom i naszym sympatykom miłości, wzajemności w okazywaniu uczuć oraz wspaniałego i pełnego uczuć Dnia św. Walentego.

Walentynki, czyli Święto Zakochanych obchodzone jest co roku 14 lutego. Nazwa święta pochodzi od Świętego Walentego. Pomimo katolickiego patrona tego święta, czasem wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym głównie na poszukiwaniu wybranki serca. Nie jest to przypadek, gdyż tego dnia zmarł święty Walenty, który uznawany jest za patrona zakochanych. Święto zyskało na popularności w USA. Polacy zaczęli je coraz huczniej obchodzić od lat 90. ubiegłego wieku. Z roku na rok w Polsce Święto Zakochanych jest zyskuje na popularności. Mimo pandemii i obostrzeń Walentynki, mogą być ciekawym dniem.

14 luty - Walentynki

fot. Freeimages

 

Początkowo Walentynki cieszyły się największą popularnością w Anglii i Francji. Obdarowywanie się upominkami weszło do tradycji Dnia Zakochanych w XVI wieku. Zwyczaj tak spodobał się zakochanym, że jest celebrowany do dziś.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest