Strzał w dziesiątkę?

1 września 2014 Wyłączono przez Tomasz Breguła

30-letni pomocnik Ján Chovanec, występujący do niedawna w Spartaku Trnava, zasilił szeregi Ruchu Chorzów. Słowak trafił na Cichą w ostatnim dniu okienka transferowego na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Zdaniem szkoleniowca drużyny, transfer może się okazać strzałem w dziesiątkę. – Szukaliśmy ofensywnie usposobionego bocznego pomocnika, a Chovanec był do tej pory podstawowym piłkarzem Spartaka Trnava. Grał praktycznie we wszystkich meczach ligowych i pucharowych, także w nowym sezonie. Chciał wyjechać ze Słowacji od dłuższego czasu i teraz mu się to udało. W Polsce jest wielu Słowaków, którzy bardzo dobrze sobie radzą, że wymienię przynajmniej Kuciaka, Dudę, Gergela, czy Jeża. Słowaccy piłkarze mają dobrą renomę w polskich klubach. Dlatego myślę, że przenosiny z ligi słowackiej do Ekstraklasy to dla Chovanca sportowy awans – poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Ruchu Chorzów Ján Kocian.

Ján Chovanec większość swojej kariery spędził w klubach słowackich, m.in. OŠK Lipová, FK Púchov, ŠK Eldus Močenok i MFK Ružomberok. Przez rok reprezentował również czeski FK Teplice. W ubiegłym sezonie wystąpił w 31 ligowych spotkaniach, w których zdobył 4 bramki. Lewy pomocnik niedawno zaliczył również 6 spotkań eliminacyjnych Ligi Europejskiej oraz cztery występy ligowe. Mierzący 178 cm wzrostu zawodnik jest bardzo uniwersalny. Może bowiem występować zarówno na lewej pomocy jak i na lewej obronie.

Ján Chovanec to kolejny ofensywny gracz, który dołączył tego okienka do drużyny Ruchu Chorzów. Kilka dni przed tym transferem Niebiescy sprowadzili z Widzewa Łódź Eduards’a Visniakovs’a. Łotewski napastnik, który poprzedni sezon ukończył z 12 bramkami na koncie, podpisał trzyletni kontrakt.

AM

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest