Najdroższy w Polsce

1 października 2014 Wyłączono przez redakcja

546 tys. zł – tyle przeznaczy chorzowski magistrat na budowę nowego placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej Nr 25 w Maciejkowicach. Jedynie część tej kwoty – 63 tys. 850 zł – pokryje dotacja przyznana miastu w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła”. To najdroższa inwestycja spośród wszystkich realizowanych w ramach projektu.

Wiele wskazuje na to, że inwestycja mogła zostać wykonana znacznie mniejszym kosztem. Do przetargu na realizację projektu przystąpiła bowiem tylko jedna firma. Mimo to nie zarządzono ponownego konkursu ofert. Ponadto informacja o przeprowadzanym przetargu nie została dostatecznie rozpowszechniona.

Tym sposobem chorzowski plac zabaw stanie się najdroższą inwestycją przeprowadzaną w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła”. Kwota przeznaczona na ten cel przewyższa wartość podobnych projektów realizowanych m.in. w Warszawie, gdzie koszty wykonania tego typu usługi są znacznie większe. To kolejny przypadek gdy chorzowski magistrat wydaje publiczne pieniądze bez właściwego rozeznania cen i rynku.

2Dotacje na zakup pomocy dydaktycznych oraz na budowę lub modernizację placów zabaw przyznano 58 szkołom z województwa śląskiego. Placówki otrzymają na ten cel 3,6 mln zł dofinansowania. Dzięki pozyskanym środkom, w naszym regionie powstaną 44 place zabaw.

AM

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest