POza kolejnością

9 października 2014 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Stanusz_mieszkanieNa przyznanie lub zamianę mieszkania z chorzowskiego urzędu miasta, większość z nas musiałaby czekać latami. Okazuje się jednak, że istnieją osoby specjalnie uprzywilejowane, dla których urzędnicze procedury mogą ulec daleko idącemu uelastycznieniu. Tak było w przypadku przewodniczącej chorzowskiego SLD.

Pod koniec czerwca bieżącego roku prezydent miasta A. Kotala wyraził zgodę na przydział i wynajęcie mieszkania przez Aleksandrę Stanusz. Zanim wprowadziła się do nowego lokalu, został on wyremontowany. Wniosek o wynajęcie mieszkania, radna złożyła w listopadzie 2013 r. gdy zamieszkiwała jeszcze lokal znajdujący się w ścisłym centrum miasta.

Przewodnicząca chorzowskiego SLD, w ocenie Komisji ds. Wynajmu Lokali Mieszkaniowych uzyskała 7 pkt. By znaleźć się na liście osób uprawnionych do wynajmu mieszkania, powinna ich otrzymać 27 pkt. To jednak nie przeszkodziło prezydentowi miasta A. Kotali w wydaniu pozytywnej decyzji ws. przydzielenia lokalu dla Aleksandry Stanusz.

W maju bieżącego roku prezydent miasta wydał zgodę na przyspieszenie realizacji sprawy i już w kolejnym miesiącu radna mogła wprowadzić się do nowego, wyremontowanego mieszkania. Aleksandrze Stanusz przyznano lokal komunalny, mimo że w tym przypadku, przeciętny chorzowianin, mógłby liczyć jedynie na lokal socjalny.

Jak wynika z dokumentacji, istniały specjalne okoliczności mające wpływ na tak indywidualne podejście do całej sprawy. Czy jednak każdy mieszkaniec naszego miasta mógłby liczyć na tak znaczącą pomoc ze strony prezydenta ? Wydaje się to możliwe, biorąc pod uwagę decyzję prezydenta  z 24 czerwca 2014 r.

„Z Informacji przekazanych przez A. Stanusz wynika, że zamierza zawrzeć związek małżeński. Co ma istotne znaczenie dla sprawy (rodzina rozwojowa)”.

W taki sposób Andrzej Kotala, uzasadnił decyzję ws. przyznania lokalu Aleksandrze Stanusz. Czy oznacza to, że wszystkie „rodziny rozwojowe” mające w planach zawrzeć związek małżeński, otrzymają mieszkanie z urzędu miasta? Na to wygląda. Trzeba tylko uzyskać 7 pkt. i przychylność Andrzeja Kotali – wybory tuż tuż….

plik decyzji do pobrania

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest