Orkiestra zagra pod Szybem Prezydent

2 stycznia 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

P1040673Wojewódzki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy po raz kolejny zostanie zorganizowany w Chorzowie. Impreza odbędzie się w niedzielę, 11 stycznia pod Szybem Prezydent. Podczas 23. finału w naszym mieście wystąpią min. Oberschlesien, Sebastian Riedel & Cree oraz Another Fink Floyd.

Występy zespołów rozpoczną się o godz. 15:00. – Punktualnie o 20.00 z wieży Szybu Prezydent wystrzeli światełko do nieba. Oprócz koncertów planowane są imprezy towarzyszące, m.in. pokazy sprawności służb – wojska, straży pożarnej, policji oraz izby celnej – poinformowało biuro prasowe urzędu miasta. Tegoroczny Śląski Finał WOŚP będzie trzecim zorganizowanym w Chorzowie.

Imprezy towarzyszące (dane: www.chorzow.um.gov.pl):

 • 10 stycznia 2015 r. – „Bal przebierańców dla dzieci i … rodziców”
  Miejsce: Dzienny Ośrodek Socjoterapii, ul. Pudlerska 22
  Godziny: 12.00 – 14.00
  Opis: Królewny, rycerze a może supermeni? Zarówno najmłodsi jak i ich rodzice mogą wziąć udział w balu przebierańców z sercem w tle. Będą tańce, zabawy, słodki poczęstunek i dużo dobrej zabawy.
  Wstęp? Wystarczy wrzucić minimum 10 zł. do puszki i wspomóc ideę WOŚP.
  Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny
 • 10 stycznia 2015 r. – „Wspólne kolędowanie z Marianem Makulą”
  Miejsce: Dzienny Ośrodek Socjoterapii, ul. Pudlerska 22
  Godzina: 17.00
  Opis: Lubicie wspólne kolędowanie? Przyjdźcie na koncert kolędowy Mariana Makuli i Chóru Lutnia.
  By wziąć udział w koncercie wystarczy wrzucić do puszki WOŚP min. 5 złotych.
  Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny
 • 10 stycznia 2015 r. – „Wchodzisz – wrzucasz – bawisz się!”
  Miejsce: Miejski Dom Kultury „Batory”, ul. S. Batorego 6
  Godziny: 17.00 – 23.30
  Opis: Rap, rock, metal – czyli koncerty młodych kapel w różnych stylach muzycznych. Aby wejść na imprezę wystarczy wrzucić monetę do skarbonki WOŚP. Zebrane pieniądze podczas koncertu zostaną przekazane na konto fundacji. Kogo możemy spodziewać się na scenie? Na początek, publiczność rozgrzeje duet z ekipy RapErystyka, później swoją twórczość zaprezentuje najliczniejsza podczas tegorocznych zespołów grupa dżentelmenów z Dżentelmenels. Po reggeaowych brzmieniach pojawi się rock, a wraz z nim LanGusta. Kolejnym zespołem prezentującym się na naszej scenie będzie Daft Brain. Po nich na scenie zawita Despised Kids, jako ostatni z najmocniejszym brzmieniem zagra Rethorn.
  Organizatorzy: 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. S. Sosabowskiego, Miejski Dom Kultury „Batory” i Chorzowska Strefa Wolontariatu.
 • 11 stycznia 2015 r.„Biegaj z sercem – maraton wokół stawu”
  Miejsce: Park Śląski
  Godziny: 11.00 – 13.00
  Opis: Trasa biegu liczy 2300m, każdy uczestnik biegu może przebiec ją dowolną ilość razy. Można biegać do godziny 13. O 13:30 nastąpi oficjalne podsumowanie imprezy i wręczenie nagród dla rekordzistów, którzy przebiegną największą ilość pętli. Na biegu nie ma opłaty startowej. Jednak każdy uczestnik, aby pobiec, wrzuca dobrowolną składkę do puszki WOŚP.
  Organizatorzy: 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. S. Sosabowskiego, Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W ruchu”, Sztab WOŚP przy ZSTiO nr 1 w Chorzowie, Chorzowska Strefa Wolontariatu i Park Śląski.
 • 11 stycznia 2015 r.„Światełko do nieba przemierzy Chorzów i „wbiegnie” na Szyb Prezydent. W tym czasie w chorzowskich szpitalach dzieci i seniorzy z pomocą wolontariuszy będą robić papierowe … wiatraki symbol Finału”
  Miejsce: Chorzów
  Opis: Światełko odpalone dla nas przez Jurka Owsiaka popłynie w sztafecie wodnej, pobiegnie po Parku Śląskim. „Odwiedzi” chore dzieci i seniorów w chorzowskich szpitalach, potańczy na dyskotece a na finał, 11 stycznia, tuż przed 20.00 harcerze wbiegną z nim na Szyb Prezydent, który rozbłyśnie. Wtedy też będzie można zobaczyć wiatraki wykonane wraz z wolontariuszami przez dzieci i seniorów przebywających w chorzowskich szpitalach.
  Chorzowskie światełko odwiedzi wszystkie te miejsca, gdzie organizowane są przez ludzi dobrej woli imprezy, akcje, spotkania, które mają wspierać ideę WOŚP. Światełko wyruszy w drogę na sztafecie pływackiej (przepłynie nawet basen!), posłucha koncertów młodych kapel, pobiegnie w biegu na 2300 metrów, pobawi się z seniorami na dyskotece i odwiedzi chorych w szpitalach. Na finał rozświetli Szyb Prezydent (o godz. 20 11. 01. 2015 r. ).
  • Wspólne robienie wiatraków pacjentów – seniorów i młodzieży na oddziale geriatrycznym w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. K. Miarki 40 odbędzie się 11. 01. 2015 r. o godz. 15.00
  • Wspólne robienie wiatraków dzieci i wolontariuszy w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii przy ul. Truchana 7 odbędzie się 11. 01. 2014 r. o godz. 13.00Organizatorzy: Chorzowska Strefa Wolontariatu, Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny, 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar”, Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie i Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii.
 • 11 stycznia 2015 r. – „Dyskoteka dla seniora czyli bawić można się w każdym wieku!”
  Miejsce: Dzienny Ośrodek Socjoterapii, ul. Pudlerska 22
  Godzina: 17.00
  Opis: DJ, muzyczne niespodzianki, słodki poczęstunek i fantastyczna, karnawałowa zabawa. To wszystko dla seniorów, którzy chcą wesprzeć ideę WOŚP.
  By wziąć udział zabawie wystarczy wrzucić do WOŚP – owej puszki min. 10 złotych.
  Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest