Walentynki tuż, tuż…

11 lutego 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła
1000px-Heart_arrow_shaded.svg

fot. wikipedia

Święto zakochanych już w najbliższą sobotę! Dla tych, którzy nie zdecydowali jeszcze jak spędzą ten dzień, przedstawiamy najciekawsze wydarzenia, które odbędą się tego dnia w Chorzowie.

Tylko dla zakochanych

Dość nietypowy sposób na walentynki zaproponował Park Śląski. – 14 lutego z okazji Walentynek „Elka” pojeździ tylko dla zakochanych. Można liczyć m.in. na 45-minutowy przejazd w obie strony, szampana, czekoladki, różę dla partnerki i pamiątkowe fotografie – poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Koszt przejazdu to 50 zł.

Romantyczne w Leśniczówce

Projekcja romantycznego filmu, subtelne menu i delikatna muzyka… Takie atrakcje dla zakochanych przygotowała Leśniczówka. – Będąc w samym środku malowniczego, otulonego białym puchem, Parku Śląskiego w ten walentynkowy wieczór, spędzicie niezapomniane chwile z ukochaną osobą – przekonują organizatorzy. Wstęp: 50 zł.

Zakochani pod gwiazdami

Ciekawie zapowiadają się również walentynki w Planetarium Śląskim – 14 lutego o godzinie 17:00 zapraszamy na pokaz „Walentynki w Planetarium – muzyka filmowa pod gwiazdami”. W tym roku wybraliśmy dla Państwa kilka filmowych motywów muzycznych i parę słów, w naszym przekonaniu, o miłości. Wszystko na tle przepięknego gwieździstego nieba i aktualnie widocznych konstelacji – poinformowali organizatorzy.

Romeo i Julia

Teatr Rozrywki postawił natomiast na projekt edukacyjny dla dzieci „Baśnie Pana Szekspira”. – Jak pokazać prawdziwą miłość, żeby nie otrzeć się o banał? Po co dziś wystawiać w teatrach „Romea i Julię”, najsłynniejszy melodramat wszechczasów napisany przez Williama Szekspira pięć wieków temu? Czy jeszcze kogoś może zafascynować opowieść o parze naiwnych nastolatków, którzy za możliwość spełnienia swoich marzeń zapłacili życiem? Jesteśmy przekonani, że może! – reklamuje spektakl Teatr Rozrywki. Start o godz. 18:00.

Walentynki i… śląskie szlagiery

Nie zbraknie również czegoś dla miłośników muzyki biesiadnej. Wszystko za sprawą „Szlagierowych Walentynek z Gwiazdami Listy Śląskich Szlagierów”. Mariusz Kalaga, Duo Fenix-Dwa Fyniki czy Ewa Kopczyńka – wszyscy pojawią się na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury o godz. 19:00. Oczywiście 14 lutego. Ceny biletów: 55 zł – 75 zł.

„Bal Ślonzoka”

Pod znakiem muzyki upłynie również wieczór w Starochorzowskim Domu Kultury. Gośćmi „5. Chorzowskiego Balu Ślonzoka” będą Mirek Jędrowski, Grzegorz Poloczek, a wieczór poprowadzi Roman Kurosz. Doskonałą okazją do tańca będą występy zespołów Sektor 4 Band oraz Chorzowski Brass Band. Przewidziano liczne niespodzianki i śląskie jedzenie. Bilety: 95 zł.

TB

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest