Gorzki jubileusz

Gorzki jubileusz

10 kwietnia 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

W tym miesiącu Ruch Chorzów, jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce, obchodzi swoje 95-lecie. 20 kwietnia to ważna data nie tylko dla kibiców, ale również piłkarzy, działaczy i wszystkich związanych z „Niebieskimi”. To także okazja do zastanowienia się nad przyszłością chorzowskiego klubu.

Gorzki jubileusz

O bogatej tradycji Ruchu Chorzów nikomu nie trzeba przypominać. 14-krotny Mistrz Polski, 3-krotny zdobywca Pucharu Polski oraz jeden z dwóch reprezentantów naszego kraju w historii, któremu udało się dotrzeć do ćwierćfinału Pucharu UEFA. Każdy kto interesuje się polską ligą doskonale wie o tych sukcesach. Obecnie klub przeżywa jednak poważny kryzys. O tym jak go zażegnać dyskutuje się wielu miesięcy.

Jednym z największych problemów z jakimi borykają się „Niebiescy” są słabe wyniki sportowe. Klub zajmuje przedostatnie miejsce w lidze, do końca sezonu zostało niewiele czasu, a aktualna forma chorzowian nadal pozostawia wiele do życzenia. Kryzysu nie potrafi zażegnać nawet Waldemar Fornalik, który w październiku ubiegłego roku, po ponad dwóch latach przerwy, powrócił na Cichą by przywrócić drużynie dawny blask. Nie tak wyobrażali sobie jubileuszowy rok kibice Ruchu Chorzów. Obecnie nikt nie oczekuje od piłkarzy niczego więcej niż utrzymania klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. O tym czy misja się powiedzie, przekonamy się niedługo.

Kolejnym problemem Ruchu Chorzów jest jego sytuacja finansowa. Obecnie klub nie może sobie pozwolić na zakontraktowanie odpowiedniej ilości graczy gwarantujących lepszą grę całego zespołu oraz walkę o najwyższe cele w każdym sezonie ligowym. W powrocie na właściwe tory miałaby pomóc kompleksowa modernizacja stadionu przy Cichej. Tak przynajmniej przekonują przedstawiciele klubu i władz samorządowych. Nowoczesny obiekt, o większej pojemności, miałby zagwarantować znaczący wzrost przychodów z dnia meczu. Dzięki tej inwestycji klub nie musiałby się również martwić o spełnienie wymogów licencyjnych na grę w lidze i europejskich pucharach. Mimo to kwestia stadionu nieustannie wywołuje wiele kontrowersji.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest