Nowy stadion na 100-lecie

Nowy stadion na 100-lecie

12 kwietnia 2015 Wyłączono przez redakcja

andrzejkotalaAndrzej Kotala – Prezydent miasta Chorzów

Prace nad nowym stadionem zostały wznowione po wyborach, a dokładniej mówiąc po styczniowej sesji budżetowej, na której wpisaliśmy do budżetu pieniądze na wykonanie projektu. Teraz, kolejnym etapem będzie opracowanie tego dokumentu, w oparciu o przyjętą, zwycięską koncepcję. Niestety jest to również czasochłonny proces, który może potrwać nawet rok.

Koszt budowy obiektu poznamy, gdy ukończony zostanie projekt budowlany, który pozwoli precyzyjnie wyliczyć m.in. ile materiału zużyjemy na budowę. Stadion będzie projektowany w oparciu o koncepcję wyłonioną podczas konkursu, który zakończył się w listopadzie 2013 roku. Ogłaszając konkurs zastrzegliśmy sobie prawo do wprowadzania zmian. Uważnie wysłuchaliśmy tego, co ma do powiedzenia sam klub – Ruch Chorzów, którego to zawodnicy mają przecież grać na tym obiekcie. Swoje uwagi wniósł tez MORiS. Projekt będzie więc wypadkową koncepcji i wszelkich poprawek zainteresowanych stron.

Chciałbym podkreślić, że gdyby nie stanowisko radnych Wspólnego Chorzowa, którzy w minionej kadencji blokowali projekt, dziś pewnie przystępowalibyśmy do etapu budowlanego… Ale teraz nie oglądamy się na to co było wcześniej, tylko skupiamy się na jak najszybszej realizacji przedsięwzięcia. Nowy, całkowicie zmodernizowany obiekt na 100-lecie Ruchu byłby wspaniałym prezentem dla wszystkich kibiców, mieszańców naszego miasta. Zrobimy wszystko, byśmy na nowym obiekcie mogli świętować wspólnie ten jubileusz.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest