Tu powstanie getto

30 kwietnia 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

P1030854Podczas 8. sesji rady miasta powrócił temat nabycia, rozbudowania i zagospodarowania budynku zajezdni tramwajowej znajdującej się przy ul. Inwalidzkiej. W tym miejscu miałoby powstać kilkadziesiąt mieszkań socjalnych. Radni dyskutowali już o tym w listopadzie 2013 r. Wówczas propozycja została odrzucona.

Taki obrót spraw był spowodowany odmiennym niż obecnie podziałem mandatów. W ubiegłej kadencji członkowie klubu radnych Wspólnie dla Chorzowa, posiadający większość w radzie miasta, zdecydowanie sprzeciwili się realizacji przedsięwzięcia. To stanowisko podtrzymują nadal.

– Zrobienie tam czegoś, co byłoby gettem, bo około 60 mieszkań o niskim standardzie, to nic innego jak nazywając wprost, jakieś obozowisko dla ludzi wykluczonych, nie dających sobie rady w życiu. Jestem przeciwna wykupieniu tego terenu za takie pieniądze, na takie przeznaczenie – powiedziała podczas 8. sesji rady miasta Mariola Roleder (WdCh).

Mimo sprzeciwu radnych 30 kwietnia zdecydowano o podjęciu uchwały dot. nabycia nieruchomości od spółki Tramwaje Śląskie oraz zaadoptowanie jej na mieszkania socjalne. Półtora roku temu budynek wyceniono na kwotę 500.450,22 zł. Koszt przystosowania obiektu do celów mieszkalnych ma wynieść ok. 1,5 mln zł.

tb

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest