Rodzice dopięli swego

Rodzice dopięli swego

12 maja 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Inicjatywa mieszkańców dot. budowy nowego placu zabaw przy ul. św. Pawła w Chorzowie II zakończyła się sukcesem. Realizacja przedsięwzięcia rozpocznie się prawdopodobnie w czerwcu br. Miasto przeznaczy na ten cel 400 tys. zł.

Rodzice dopięli swego

Tutaj zbierano podpisy za wybudowaniem placu zabaw w październiku ub. r.

Próby pozyskania funduszy na wykonanie inwestycji podejmowano od wielu lat. Do pomysłu wybudowania placu zabaw, nieopodal przychodni NZOZ, początkowo nie udało się przekonać prezydenta Andrzeja Kotali. Mieszkańcy postanowili więc zorganizować akcję zbierania podpisów poparcia dla inicjatywy. Przedsięwzięcie koordynowało Stowarzyszenie Nasz Dom wraz ze Stowarzyszeniem Wspólnie dla Chorzowa.

– Pragnę podziękować prezydentowi, który w toku prowadzonych negocjacji, zdecydował się poprzeć inicjatywę, a także Pani Joannie Kurczek, Naczelniczce Wydział Usług Komunalnych i Ochrony Środowiska, która wykazała swoje zrozumienie dla sytuacji mieszkańców Chorzowa II – powiedział Adam Trzebinczyk, przewodniczący klubu radnych Wspólnie dla Chorzowa. – To w znacznej mierze dzięki nim, już wkrótce doczekamy się budowy wymarzonego przez dzieci oraz matki, placu zabaw – dodał radny, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem akcji i znacząco przyczynił się do jej końcowego sukcesu.

Początkowo budżet przeznaczony na wybudowanie placu zabaw miał wynieść 290 tys. zł. Wniosek o zwiększenie tej sumy, złożony przez osoby zaangażowane w akcję, przekonał jednak lokalne władze do przeznaczenia na ten cel dodatkowych 110 tys. zł. Inicjatywa mieszkańców obejmowała również konsultacje społeczne, podczas których stworzono wstępny projekt inwestycyjny. Obecnie znajduje się on w fazie opracowania.

– Trwają prace nad dokumentacją projektową. Wszystkie kwestie dotyczące tego jak będzie wyglądać plac zabaw są konsultowane z mieszkańcami dzielnicy. Przetarg na wykonanie inwestycji zostanie ogłoszony w czerwcu. Spodziewamy się, że już za dwa miesiące plac zabaw zostanie oddany do użytku – poinformowało biuro prasowe urzędu miasta.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest