Erasmus+ w ZSTiO nr 1 w Chorzowie

Erasmus+ w ZSTiO nr 1 w Chorzowie

10 czerwca 2015 Wyłączono przez redakcja

_DSC0069Po miesięcznej praktyce w Niemczech uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr1 w Chorzowie wrócili do kraju i do szkoły. Realizowali oni staż zagraniczny w ramach programu Erasmus+ pod nazwą IT@GRAF.

Dla trzydziestki przyszłych informatyków i techników organizacji reklamy był to czas pełen nowych wrażeń i doświadczeń. Zetknęli się z nową kulturą, ludźmi, językiem, systemem edukacji i praktyki. Dla każdego z nich był to pierwszy tak długi pobyt z dala od bliskich, jednak poradzili sobie świetnie. Staż ten był doskonałym przygotowaniem do czerwcowych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

A Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr1 w Chorzowie zaczyna realizację kolejnego projektu dotyczącego praktyk w Niemczech, pt. „Dobrze praktykować by dobrze pracować”, również w ramach programu Erasmus+. Tym razem wyjedzie aż 70 uczniów z technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Wystarczy chcieć i troszkę się wysilić, aby przeżyć coś fajnego. Zapraszamy więc J.

Monika Chmielewska-koordynator projektów międzynarodowych

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest