I Sląski Bieg Charytatywny  – 21 czerwca

I Sląski Bieg Charytatywny – 21 czerwca

16 czerwca 2015 Wyłączono przez redakcja

Pobiegnij ze swoim pupilem!

Pod takim hasłem zapraszamy w niedzielę, 21 czerwca na wyjątkowy bieg, z którego dochód przeznaczony zostanie na renowację Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu – Biskupicach. Dystans do pokonania to 5 lub 10 km. Start biegu, zarówno na 5 km jak i na 10 km, nastąpi o godzinie 10.30!

Biuro zawodów czynne będzie w dniu zawodów w godzinach 8.15-10.15 przy Stadionie Śląskim (pomnik „Górników” przy Promenadzie gen. Ziętka). Tam też usytuowana będzie linia startu i mety biegu. Dochód (za udział zbierane są cegiełki-bilety w cenie 25 zł) zostanie przeznaczony na renowację Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu – Biskupicach.

– Na renowację schroniska potrzeba 4,5 tys. zł. Aktualnie w zabrzańskim schronisku znajduje się 226 zwierzaków, w tym 200 psów. Jeśli uda się wypełnić limit zawodników (300 miejsc), będzie można przeprowadzić remont placówki – mówi Adrian Matysek, uczeń IV liceum w Katowicach i wolontariusz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, oddział w Zabrzu. – Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w biegu również z psami. Można będzie przebiec lub przespacerować się ze swoim czworonożnym pupilem po trasie – oczywiście wszystkie psy muszą być na smyczy – zastrzega jeden z organizatorów biegu i dodaje – Liczy się dobre serce i cel tej imprezy. Ponadto każdy pies otrzyma upominek, proszę tylko w zgłoszeniu zaznaczyć, że biegnie się z psem.

Zgłoszenia są możliwe jedynie przez wypełnienie specjalnie przygotowanego formularza na profilu imprezy na Facebooku! Do 5 dni od wysłania zgłoszenia należy uiścić opłatę startową.

Na mecie na każdego biegacza czekać będzie unikatowy medal I Śląskiego Biegu Charytatywnego. Dla wszystkich zawodników dostępne będą szatnie z prysznicami. Imprezę poprowadzi August Jakubik.

Organizatorami biegu są: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami o/Zabrze i IV Liceum Uniwersyteckie im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach.

Partnerem głównym biegu jest Stadion Śląski.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest