Pod Drewnianym Bocianem

Pod Drewnianym Bocianem

5 września 2015 Wyłączono przez redakcja

logoPierwsza pizzeria w Chorzowie i jedna z najstarszych na Śląsku, rozpoczęła działalność przy ul. Dworcowej 1, w 1996 roku. Niepowtarzalny klimat, miła obsługa i doskonałe potrawy, czynią z tego miejsca obowiązkowy punkt na kulinarnej liście każdego miłośnika dobrego smaku.

Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu w Tarnowskich Górach. Właśnie tam otwarto pierwszy lokal o nazwie „Pod Drewnianym Bocianem”. – Była to niewielka kawiarenka z pięknym ogrodem, która dobrze prosperowała latem, ale wewnątrz było tylko parę stolików, więc zimą trudno było się utrzymać. Kiedy rodzice dowiedzieli się, że lokal po bardzo znanej niegdyś cukierni „Wenecja” stoi pusty, postanowili przenieść się do Chorzowa i otworzyć tutaj pizzerię – wspomina Jakub Ginko.

bocian88Od tego czasu restauracja przyciąga klientów przepysznym jedzeniem, niepowtarzalnym klimatem i wspaniałą rodzinną atmosferą. – Lokal powstał kiedy jeszcze studiowałem. W tym czasie uczyłem się tu  prowadzenia restauracji. Od wielu lat pracuje tu ten sam personel, to dla mnie bardzo ważne, że nawiązaliśmy silną więź. Tę rodzinność można zauważyć również wśród naszych klientów. Wielokrotnie słyszeliśmy od naszych gości, że przychodzili tutaj na randki jako nastolatkowie, a teraz odwiedzają nas z żoną i dziećmi. Symbolika związana z bocianem jest w tym miejscu widoczna bardzo wyraźnie – mówi Jakub Ginko.

Od chwili otwarcia lokal przy ul. Dworcowej 1 stał się popularny w środowiskach artystycznych. Chętnie przychodzili tu szczególnie aktorzy z chorzowskiego Teatru Rozrywki. Pod Drewnianym Bocianem odbywały się również koncerty, wystawy malarskie, fotograficzne i wiele innych wydarzeń  kulturalnych. Teraz organizowane są tu głównie imprezy tematyczne (np. z okazji Andrzejek), wieczory kuchni włoskiej oraz koncerty kameralne.

Z czasem, oprócz pysznej pizzy przygotowywanej na rozmaite sposoby, w karcie pojawiły się również inne dania. – Obecnie w naszej ofercie znajduje się nie tylko cała gama potraw włoskich, ale również tradycyjna kuchnia węgierska, litewska i oczywiście polska. Od samego początku stawiamy na zdrową żywność. Codziennie przygotowujemy mnóstwo potraw, odwiedza nas wielu klientów, co gwarantuje, że wykorzystywane przez nas składniki są zawsze świeże.  Nasza kuchnia jest różnorodna i uniwersalna. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – przekonuje Marta Ginko.

01Potrawy serwowane przez restaurację regularnie zdobywają wyróżnienia podczas różnego rodzaju konkursów kulinarnych. – Naszą kuchnię kilkukrotnie docenili jurorzy „Chorzowskich Smaków”. Otrzymaliśmy również nagrodę  „Korona Smakosza”w ogólnopolskim plebiscycie na najlepsze restauracje, kawiarnie i bary  za lokal o wyjątkowo rodzinnym klimacie – mówi z satysfakcją Jakub Ginko. Restaurację Pod Drewnianym Bocianem wyróżnia również spokojna, wysmakowana i nastrojowa muzyka. W tle można usłyszeć przede wszystkim jazz, blues i muzykę popularną. Na miejscu organizowane są również warsztaty kulinarne dla dzieci.

W ostatnich latach w  sąsiednich miastach powstały jeszcze dwa lokale funkcjonujące pod nazwą” Pod Drewnianym Bocianem”. Pierwszy, znajdujący się przy ul. Związku Młodzieży Polskiej 4 w rudzkiej Bykowinie, założył były kucharz chorzowskiej restauracji. – Przyszedł do mnie kiedyś i powiedział, że w miejscu, gdzie mieszka zwalnia się lokal i bardzo chciałby prowadzić tam własną pizzerię. Fachu nauczył się tutaj, więc miałem gwarancję, że poprowadzi ją dobrze. Tak też się stało – opowiada Jakub Ginko. Drugi lokal powstał przy ul. Gliwickiej 49 w Katowicach. – Założyli go nasi wieloletni klienci. Od lat chcieli prowadzić własną restaurację a Bocian tak im się podobał, ze zdecydowali się przyjąć nasze zasady i menu. Funkcjonują już z powodzeniem drugi rok. Wystrój każdego lokalu jest nieco inny, ale motywem przewodnim w aranżacji lokalu pozostaje drewniany bocian – dodaje  na koniec Jakub Ginko.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest