Trzecia porażka z rzędu

26 września 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

ruch_chorzowRuch Chorzów przegrał na wyjeździe z Cracovią w meczu rozgrywanym w ramach 10. kolejki Ekstraklasy. To już trzecia porażka z rzędu podopiecznych Waldemara Fornalika. Obecnie „Niebiescy” zajmują 9. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 13 punktów.

W ubiegłą niedzielę chorzowianie ulegli na własnym stadionie Legii Warszawa 1:4 w meczu ligowym. Trzy dni później odpadli w 1/8 finału Pucharu Polski przegrywając na wyjeździe 1:0 z Lechem Poznań . W sobotę, 26 września, po raz kolejny musieli uznać wyższość rywala. Cracovia pokonała „Niebieskich” 2:1.

Chorzowianie do samego końca walczyli o to by wywieźć z Krakowa chociaż jeden punkt. Pomimo dogodnych sytuacji strzeleckich, piłkarzom Ruchu Chorzów nie udało się jednak doprowadzić do remisu. Obydwie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej połowie po strzałach Denissa Rakelsa. W 60. minucie meczu gola kontaktowego dla „Niebieskich” zdobył Mariusz Stępiński. Na trybunach zasiadło 6253 widzów.

Cracovia – Ruch Chorzów 2:1 (2:0)

1:0 Deniss Rakels, 6 min.
2:0 Deniss Rakels, 45+1 min.
2:1 Mariusz Stępiński, 60 min.

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Sretenović, Polczak, Jaroszyński – Dąbrowski, Covilo – Rakels (90 Wdowiak), Cetnarski (66 Zjawiński), Kapustka (87 Budziński) – Jendrisek; trener: Jacek Zieliński.
Rezerwowi: Pilarz, Diabang, Wołąkiewicz, Rymaniak.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Szyndrowski – Surma (84 Podgórski), Urbańczyk – Mazek, Lipski, Zieńczuk (61 Gigołajew) – Stępiński; trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Cichocki, Iwański, Lenartowski, Szewczyk.

Żółte kartki: Jaroszyński, Dąbrowski, Covilo, Lipski, Koj, Grodzicki, Stępiński.