Radość życia

Radość życia

23 października 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Byli już m.in. w Jerozolimie, Rzymie, Kijowie i syberyjskiej miejscowości Wierszyna. Tym razem członkowie Teamu Rowerowego NINIWA obrali sobie na cel Wyspy Brytyjskie. W ciągu sześciu tygodni jazdy, 36 uczestników wyprawy, pokonało 5136 km.

Dziewiąta wyprawa rowerowych zapaleńców podróżujących pod przewodnictwem o. Tomasza Maniury zakończona. „Pielgrzymi” dotarli do Anglii w ciągu 10 dni, przemierzając po drodze 10 państw kontynentu. Pozostałe 32 dni spędzili podróżując po Wyspach Brytyjskich i spotykając się z naszymi rodakami mieszkającymi w tej części Europy.

wyprawa2015_mapa(1)Trasa tegorocznej wyprawy przebiega przez Polskę, Niemcy, Luksemburg, Belgię, Francję oraz Anglię, Szkocję, Irlandię, Irlandię Północną i Walię. Hasłem przewodnim była „Radość życia”. – Wydaje się, że w przypadku tych młodych ludzi powiedzenie „wszystko o dobre, szybko się kończy”, nie do końca się sprawdza. Choć 6 tygodni jazdy mają już za sobą, wszyscy zgodnie twierdzą, że radości życia nauczyli się na dobre dzięki niesamowitej podróży po Wyspach Brytyjskich oraz dzięki spotkanym ludziom i niezliczonym gestom życzliwości. Teraz będą się nią dzielić z ludźmi wokół – przekonuje Krzysztof Zieliński ze Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA.

dzien29_DSCN2713W 2010 roku powstała pierwsza książka, zawierająca zredagowane, codzienne relacje z podróży do Jerozolimy. Od tego czasu zainteresowani losami rowerzystów, każdego roku mogą zapoznać się z opisem kolejnych wypraw. Przy okazji wydania kolejnej książki, spotykają się z czytelnikami w Starochorzowskim Domu Kultury. Prawdopodobnie tak będzie i w tym roku. Termin wizyty „pielgrzymów” nie został jeszcze ustalony, ale można się spodziewać, że odwiedzą siedzibę Starochorzowskiego Klubu Podróżnika pod koniec br.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest