Będzie drożej

Będzie drożej

19 grudnia 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Podczas 16. sesji rady miasta podjęto uchwałę ws. wyboru metody i ustalenia wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Decyzją radnych, stawki za wywóz śmieci w 2016 r., zwiększą się.

Już wkrótce segregujący odpady za ich wywóz zapłacą miesięczne 14 zł od osoby. Stawka dla niesegregujących będzie natomiast wynosić 20 zł miesięcznie od osoby. W obydwu przypadkach to aż 4 zł więcej niż płaciliśmy dotychczas. Zmiany wejdą w życie 1 lutego 2016 r.

Przewodniczący rady miasta Jacek Nowak oraz rady Grzegorz Krzak wskazywali podczas czwartkowego posiedzenia samorządu, że tak znacząca podwyżka to spore obciążenie finansowe dla wielu chorzowskich rodzin. Klub PiS ma wkrótce złożyć projekt uchwały, który umożliwiałby rodzinom wielodzietnym uzyskanie zniżki na „opłatę śmieciową”.

Halina Hiltawska (WdCh) zabrała również głos w imieniu mieszkańców, którzy apelują o obniżenie stawek za wywóz śmieci z ogródków działkowych. – Działkowicze uważają, że te kwoty są zawyżone – mówiła radna. Prezydent Andrzej Kotala poinformował, że wkrótce spotka się w tej sprawie z przedstawicielami działkowców w Chorzowie.

TB

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest