Świątecznie na AKS-ie

Świątecznie na AKS-ie

9 grudnia 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Spotkanie opłatkowe z udziałem zarządu, trenerów i zawodników TS AKS odbyło się 8 grudnia w siedzibie chorzowskiego klubu przy ul. Filarowej. Gospodarzem wieczoru był prezes Ryszard Mateusiak, który podziękował zgromadzonym za wyniki sportowe w mijającym roku kalendarzowym.

Na wstępie pogratulowano Krzysztofowi Hajduczkowi – właścicielowi federacji Spartan Fight i organizatorowi tegorocznej gali MMA w Chorzowie, która odbyła się 10 października w Hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego. – To był spory sukces. Pierwsze takie wydarzenie i wszystkie bilety sprzedane. Telewizyjną transmisję na żywo obejrzało ok. 170 tys. widzów. To na pewno cieszy. Kolejną galę planujemy zrobić z jeszcze większym rozmachem – powiedział Krzysztof Hajduczek.

Wspominając o największych osiągnięciach klubu ostatnich dwunastu miesięcach, nie można było pominąć wielkiego nieobecnego – Macieja Poloka, który obronił tytuł Mistrza Europy i Świata w brazylijskim Ju-Jitsu. Na spotkaniu nie pojawił się również Jacek Wierzbicki – Wicemistrz Europy Głuchych w sztafecie 4x400m.

Pozostali wyróżnieni:

  • Aleksandra Kokowska – brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w rzucie młotem.
  • Dawid Zawada – brązowy medalista Mistrzostw Polski IMAF.
  • Agnieszka Gortel-Maciuk wielokrotna Mistrzyni Polski w półmaratonie, a także w maratonie (jednokrotnie).
  • Jan Widera – trener (sprint, płotki, skoki) – jego wychowankami są m.in. Jacek Wierzbicki i Magdalena Gorzkowska.
  • Janusz Żurawski – Mistrz Świata Weteranów w zapasach w stylu klasycznym.
  • Andrzej Jenek – Mistrz Świata Weteranów w rzucie oszczepem.

Na zakończenie prezes TS AKS Chorzów złożył zawodnikom oraz trenerom życzenia świąteczne z nadzieją na jeszcze lepsze wyniki sportowe klub w przyszłym roku.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest