100 000 podpisów dla Puszczy

100 000 podpisów dla Puszczy

21 stycznia 2016 Wyłączono przez redakcja

PuszczBiałowieska1Czy wiesz, że petycję w sprawie ochrony Puszczy Białowieskiej, podpisało już 55 tysięcy osób? To niesamowity wynik, ale aby nasz głos został usłyszany, musi być nas jeszcze więcej. Wspólnie możemy pokazać rządowi, że Polki i Polacy kochają Puszczę dziką i tętniącą życiem i nie zgadzają się na jej zniszczenie. Dlatego tak ważny jest Twój podpis! Petycję ”Kocham Puszczę” możesz podpisać na stronie www.kochampuszcze.pl.

Od czasu uruchomienia petycji sporo się wydarzyło i w działania na rzecz Puszczy zaangażowało się wiele osób i instytucji. W zeszłą niedzielę w Warszawie odbył się marsz w obronie Puszczy, a kilkunastu naukowców z najlepszych polskich uczelni i instytucji naukowych wystosowało list, w którym wyjaśnili – z perspektywy nauki – dlaczego martwe drzewa w lesie naturalnym są niezbędne i nie należy ich usuwać (więcej znajdziesz tutaj). Głos w sprawie Puszczy zabrali też biolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy podczas corocznego festiwalu “Noc Biologów” poświęcili dwa bloki tematyczne problemom Puszczy i sposobom, w jaki powinna być chroniona. Zbierali też podpisy pod petycją.

PuszczBiałowieska2Puszcza Białowieska to wielki, dziki, pulsujący życiem organizm, dom wyjątkowych roślin i zwierząt i ostatni taki las nizinny w Europie. Nawet poza terenami chronionymi można zobaczyć tu fragmenty lasów, jakie przed wiekami porastały nasz kontynent.Nie daj się nabrać, że Puszczy zagraża kornik i dlatego trzeba znacznie zwiększyć wycinkę drzew. To kłamstwo. Puszcza przetrwała przez tysiące lat. Jeśli damy jej spokój – natura sama sobie poradzi.

Wieloletnie obserwacje pokazują, że tam, gdzie żyje i działa kornik Puszcza potrafi się odbudować jeszcze silniejsza i bardziej zróżnicowana. A to nie wszystko! Czy wiesz, że z wywróconego drzewa korzystają rysie i wilki? Znajdują dzięki niemu schronienie i miejsce do polowań. Wiecznie zmieniająca się Puszcza jest ich domem.

PODPISZ PETYCJĘ »

Dołącz do głosu tysięcy osób, w tym naukowców z najważniejszych polskich uczelni i instytucji naukowych, którzy chcą zachowania Puszczy takiej, jaka jest – dzikiej i naturalnej. Podpisz petycję i pokaż, że kochasz Puszczę tak jak my. Wspólnie możemy przekonać rząd do objęcia Puszczy Białowieskiej ochroną, na jaką to niezwykłe miejsce zasługuje.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, dlaczego zwiększenie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej pod pretekstem jej ochrony przed kornikiem to fatalny pomysł, odwiedź www.kochampuszcze.pl/informacje. Jeśli masz jakieś pytania, zawsze też możesz do nas pisać.

pozdrawiam,
Robert Cyglicki
Greenpeace Polska

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest