Grabara blisko Liverpoolu

4 stycznia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

RCH„The Reds” prowadzą rozmowy z przedstawicielami chorzowskiego Ruchu, dot. sprowadzenia 16-letniego bramkarza na Anfield Road. Brytyjskie media donoszą, że jeszcze w tym tygodniu Kamil Grabara ma się pojawić na testach medycznych w ośrodku treningowym Melwood.

Młody zawodnik „Niebieskich” jest związany z chorzowskim klubem od 12 roku życia, ale swój pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał zaledwie kilka miesięcy temu. Wg nieoficjalnych informacji Kamil Grabara może pobić rekord transferowy z Ruchu Chorzów, który w 2010 r. ustanowił Artur Sobiech. Warszawska Polonia zapłaciła za 20-letniego wówczas napastnika milion euro.

Trwające obecnie negocjacje mają dot. m.in. kwoty jaką otrzymaliby „Niebiescy” w przypadku sprzedaży Kamila Grabary z Liverpool FC do innego klubu. Mówi się o 15 proc. kwoty odstępnego. Wg brytyjskich mediów, urodzonym w Rudzie Śląskiej bramkarzem, interesują się również Manchester City i Manchester United. Wszystko wskazuje jednak na to, że 16-latek pójdzie w ślady Jerzego Dudka i dołączy do klubu z miasta Beatlesów. Jeżeli tak się stanie, w najbliższym czasie będzie występować w drużynie U18 „The Reds”.

TB

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest