Piwo na medal

Piwo na medal

14 stycznia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Pierwszy i jedyny mini-browar w naszym mieście został otwarty na początku 2013 roku. Od tej pory właściciele „Redena” regularnie zdobywają nagrody podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów piw rzemieślniczych. W ubiegłym miesiącu, na Poznańskich Targach Piwnych, otrzymali brązowy i złoty medal.

reden_logo_v5_1(1)

Piwo wytwarzane w mini-browarze przy ul. Sobieskiego 17 w Chorzowie powstaje wyłącznie na bazie naturalnych składników. Dzięki tradycyjnym metodom warzenia, trunek zdecydowanie różni się od tego, który znajdziemy na sklepowych półkach, a także okolicznych pubach czy piwiarniach. – Podczas produkcji używamy tylko wody, słodu jęczmiennego, chmielu i drożdży. Właśnie to sprawia, że nasze piwo jest tak pyszne i wyjątkowe. By się o tym przekonać najlepiej przyjść do nas i samemu spróbować – zachęca piwowar mini-browaru „Reden”, Paweł Fityka.

1(1)

W lokalu serwuje się również piwa sezonowe o przeróżnych smakach. To nie tylko tradycyjne piwo jasne, ciemne, pszeniczne czy miodowe. – Na kranach zawsze jest sześć różnych odmian, które co jakiś czas się zmieniają. W tej chwili możemy zaproponować m.in. pilznera lub Pianę Szamana – piwo z amerykańskim chmielem o bursztynowej barwie – dodaje Paweł Fityka. Właściciele mini-browaru co roku startują w najbardziej prestiżowych konkursach piw rzemieślniczych w kraju i zagranicą. Wyjątkowy smak „Redena” doceniają nie tylko jurorzy z Polski, ale również Australii czy USA. Niemal za każdym razem przywożą z nich medal lub wyróżnienie.

4(1)

Oprócz złocistego trunku, w lokalu podawana jest również tradycyjna, śląska kuchnia. – Menu jest przygotowane w taki sposób, aby wszystko smakowało do piwa. Podajemy m.in. golonka, rolady, czy żeberka. Jadłospis jest krótki, a potrawy treściwe, domowe i bardzo smaczne – przekonuje Henryk Fityka, właściciel mini-browaru „Reden”. Pomysł utworzenia lokalu zrodził się podczas jednej z jego podróży do Czech. Zachwycony smakiem tradycyjnie warzonego piwa tamtejszych mini-browarów, postanowił samemu spróbować swoich sił w piwowarstwie.

Nazwa chorzowskiego lokalu nawiązuje do hrabiego Redena, który znacząco przyczynił się do powstania Królewskiej Huty. Wystrój lokalu przypomina natomiast o przeszłości browarniczej na śląsku.

Beznazwy-1

Złoto i brąz w PoznaBeznazwy-1niu

Miejsce I: „Wostok” – Paweł Fityka

Miejsce III: „Dymy Cwajki” – Paweł Fityka

Artykuł sponsorowany

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest