Jeden wieczór, 112 mandatów

15 marca 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła
40-333318

fot. KMP Chorzów

Minionej soboty o godz. 20:30 odbył się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Lechem Poznań. Tego wieczoru funkcjonariusze policji mieli pełne ręce roboty. W sumie ukarano aż 112 sprawców wykroczeń.

Wśród zatrzymanych było trzech stadionowych chuliganów. Jeden z nich to mieszkaniec Rudy Śląskiej, który w trybie przyspieszonym stanął przed sądem. 25-latek za posiadanie środków pirotechnicznych podczas imprezy masowej został ukarany półtorarocznym zakazem stadionowym oraz grzywną w wysokości 2 tys. 500 zł.

Drugi z pseudokibiców to 35-letni chorzowianin, który wtargnął na stadion tuż przed rozpoczęciem meczu. Mężczyzna został zatrzymany przez pracowników ochrony i przekazany chorzowskim policjantom. Teraz grożą mu nawet 3 lata więzienia. Ostatnim zatrzymanym na stadionie przy ul. Cichej był 16-letni rudzianin, który odpowie przed sądem rodzinnym, za odpalenie rac w trakcie spotkania.

Poza stadionem policjanci z Chorzowa i Katowic dokonali aż 112 zatrzymań. – Najwięcej osób otrzymało grzywny za picie alkoholu na ulicy, „niekorzystanie z toalet” i zanieczyszczanie terenu wokół stadionu. Pozostałe osoby odpowiedzą między innymi za złamanie przepisów dotyczących poruszania się po drogach – poinformowała chorzowska KMP.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest