Dzień Otwarty ZSTiO nr 1

Dzień Otwarty ZSTiO nr 1

4 kwietnia 2016 Wyłączono przez redakcja

Dzień Otwarty Szkoły  – 29 kwietnia 2016r. od 13.00 do 19.00. Wszelkie informacje na temat imprez organizowanych w ramach Dnia Otwartego są opublikowane na stronie szkoły oraz umieszczone na plakatach.

Co wyróżnia szkołę?.

Zespół Szkół  szczyci się 65-letnią tradycją, renomą i uznaniem. Wśród swoich absolwentów ma wybitnych specjalistów, pracowników naukowych, pracowników wielu firm na świecie oraz znanych sportowców. 

Nasza placówka ma własne warsztaty szkolne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, narzędzia i materiały do obróbki metali, drewna i tworzyw sztucznych. Budynki szkoły i warsztatów szkolnych mogą być wizytówką miasta.

Szkoła dba o rozwój młodych talentów, proponując szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych i udział w programach i projektach edukacyjnych, m.in.: „Aktywni dla klimatu”, „Kampania -Drugie Życie”, „WF z klasą”, „Bezpieczny Internet”, „Falochron dla Śląska”. Posiada tytuły: Szkoły Uczącej Się, Szkoły Promującej Zdrowie, Szkoły Przyjaznej Biznesowi, Szkoły Dobrze zaPROJEKTowanejSzkoły wolnej od dopalaczy.  Uczniowie uczestniczą w wykładach oraz lekcjach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni wyższych. W szkole realizowane są projekty finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, w których udział umożliwia zwiększenie kompetencji zawodowych uczniów w ramach realizowanych na terenie szkoły atrakcyjnych kursów: nauki jazdy, rysunku, tworzenia portali internetowych, projektowania gier komputerowych i grafiki interaktywnej, tworzenia i obsługi sklepów internetowych, z zakresu wykorzystania oprogramowania Photoshop, Corel i AutoCAD, kursy cyfrowej obróbki dźwięku oraz montażu filmów i fotografii reklamowej, kursy obsługi obrabiarek CNC, spawania, SEP oraz projektowania i montażu alarmów.

Technikum Elektroniczne: technik elektronik, technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik  górnictwa podziemnego

  • Szkolne Biuro Kariery pośredniczy w organizacji miesięcznych praktyk zawodowych, które odbywają się  w III klasie  technikum w zakładach pracy na terenie Chorzowa i miast ościennych. Uczniowie mogą również samodzielnie wybrać sobie zakład pracy.
  • W ramach projektów unijnych uczniowie kształcący się w zawodach: technik informatyk i technik organizacji reklamy odbywają miesięczne praktyki za granicą.
  • W ramach stałej współpracy z uczelniami wyższymi uczniowie uczestniczą w wykładach i zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych. 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1: elektryk, monter elektronik, ślusarz, górnik eksploatacji podziemnej

  • Zajęcia praktyczne zapewnione przez szkołę odbywają się w ciągu tygodnia w pracowniach warsztatów szkolnych, sztolni ćwiczebnej oraz w firmach: Introl – Energomontaż Chorzów, KORD Sp. z o. o. Chorzów, Elektror airsystems Sp. z o.o. Chorzów,  KWK „Wujek” .
  • W ramach projektów unijnych uczniowie kształcący sie w zawodach: ślusarz oraz elektryk  odbywają dwutygodniowe praktyki za granicą.

Nasi uczniowie mają okazje wyjeżdżać na ciekawe wycieczki edukacyjne oraz obozy naukowe.

W szkole panuje wyjątkowa atmosfera. Dołącz do nas a przekonasz się o tym. ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Wszystkie aktualne informacje na temat życia szkoły można znaleźć na stronie www.zstio1.edu.pl

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr l im. Wojciecha Korfantego

Sportowa 23, 41-506 Chorzów, tel: 32 241 02 16, fax: 32 241 25 08

 www.zstio1.edu.pl

zstio1ch@wp.pl

Sekretariat szkoły jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest