Przekręt z telefonem w ręku

25 kwietnia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

40-341303Chorzowscy funkcjonariusze policji ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za wyłudzenie ok. 150 tys. zł. Jego ofiarą padli operatorzy systemów bezgotówkowych. 27-latek mógł oszukać nawet 100 osób na terenie całego kraju… za pomocą telefonu komórkowego.

Na podstawie przedstawionego materiału dowodowego, Sąd Rejonowy w Chorzowie postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. – Sprawca przy pomocy telefonii komórkowej podawał się za pracownika firmy świadczącej usługi przekazów pieniężnych i w ten sposób oszukiwał operatorów systemu bezgotówkowego – poinformowała Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Informację o oszustwie zgłosiła funkcjonariuszom firma świadcząca usługi z zakresu bezgotówkowego regulowania płatności finansowych. Podczas przesłuchań ustalono, że ofiarą przestępcy mogło paść ok. 100 osób. W toku trwającego kilka miesięcy śledztwa policjanci wpadli na trop mężczyzny zamieszkującego okolice Siedlec.

– W ubiegły czwartek specjalna grupa policjantów kryminalnych pojechała w rejon zamieszkania sprawcy i po przeprowadzeniu rozpoznania bezzwłocznie zatrzymali podejrzanego. Bezpośrednio po przewiezieniu go do Chorzowa, w czasie przesłuchania przyznał się on do zarzucanych mu czynów – informują chorzowscy policjanci.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest