Nożownik na cmentarzu

18 maja 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła
40-345608

fot. KMP Chorzów

Trzech chłopców w wieku 11-14 lat padło ofiarą nożownika grasującego na cmentarzu przy ul. 3 Maja w Chorzowie. 17-latek skradł poszkodowanym telefony komórkowe, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

– Trzyosobowa grupka chłopców chciała skrócić sobie drogę do domu i postanowiła przejść przez alejki chorzowskiego cmentarza. W pewnym momencie podbiegł do nich młody mężczyzna z kominiarką założoną na głowie. Napastnik wyciągnął z kieszeni nóż i grożąc nim zmusił chłopców do oddania swoich telefonów komórkowych, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia – powiadomiła chorzowska komenda policji.

Funkcjonariusze z grupy ds. przeciwdziałania przestępczości nieletnich w ciągu jednej doby ustalili i zatrzymali sprawcę napadu. Podczas akcji policyjnej odzyskano skradzione telefony komórkowe i zabezpieczono szereg dowodów rzeczowych. 17-letni nożownik przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. Teraz – jak informują policjanci – młodemu chorzowianinowi grozi do 12 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest