Wszystko o miodzie

14 lipca 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

noc muzeówJak wybrać najlepszy miód? Jaka jest historia pszczelarstwa? Jak nauczyć się wykonywać ozdoby z wosku?Tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć najbliższej niedzieli (17 lipca) w chorzowskim skansenie. Impreza plenerowa pn. „Dzień Miodu” rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do 17:00.

– Będzie można zobaczyć pokazy wirowania miodu, poznać historię bartnictwa i posłuchać o roli pszczół w przyrodzie. Pokaz zdejmowania gniazda os z drzewa przeprowadzi Straż Pożarna, a ozdoby z wosku będzie można wykonać w zagrodzie z Frydka. Nie zabraknie żywych pasiek, uli poglądowych czy tablicy interaktywnej „w pszczelim ulu” – informuje Górnośląski Park Etnograficzny.

Wydarzenie będzie również okazją do poznania wielu ciekawostek na temat pszczelarstwa – m.in. dot. zastosowania miodu w kosmetykach. Na najmłodszych czekać będą animatorzy oraz Fundacja Edukacyjna Kombinatory. W niecodzienny nastrój wprowadzi przybyłych gości zespół „Grzegorz Płonka Trio” wykonujący śląskie pieśni ludowe. Bilety na imprezę można nabyć w kasie chorzowskiego skansenu w cenie 7 i 9 zł.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest