Janusz Paterman odwołany

30 sierpnia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Podczas wczorajszego posiedzenia rada nadzorcza Ruruch_chorzow-1chu Chorzów odwołała Janusza Patermana ze stanowiska prezesa klubu. Jego obowiązki będzie teraz pełnić Aleksander Kurczyk.

Tymczasowy prezes klubu przedstawił dziś oświadczenie za pośrednictwem strony internetowej www.ruchchorzow.com.pl:

„Władze klubu, podobnie jak zgrany i świetnie rozumiejący się na boisku piłkarski zespół, muszą realizować wspólną strategię i grać do jednej bramki. Musimy budować drużyny na różnych poziomach rozgrywkowych, zapewnić narzędzia i zaplecze sztabom szkoleniowym, organizować mecze, pozyskiwać sponsorów, szkolić młodzież i dbać o to, aby jak najwięcej fanów futbolu wspierało nasze zespoły. Aby sprawnie realizować te wszystkie zadania, spełniać nie tylko wymogi Ekstraklasy i PZPN, ale także oczekiwania licznej grupy sympatyków Ruchu, główni akcjonariusze i władze klubu muszą współpracować i mówić jednym głosem. Dlatego, choć dla wielu osób jest to zaskoczeniem, Rada Nadzorcza podjęła dziś decyzję o dokonaniu zmian w Zarządzie i odwołaniu z dotychczas pełnionej funkcji Janusza Patermana. Do momentu powołania na to stanowisko nowej osoby, będę pełnił obowiązki prezesa.

Pragnę zapewnić wszystkich partnerów i kibiców Ruchu, że zmiany personalne nie wpłyną na sprawne funkcjonowanie naszego klubu. Już dziś Rada Nadzorcza pozytywnie zakończyła temat transferu Mariusza Stępińskiego, a w ciągu najbliższych dni dokonamy kilku niezbędnych wzmocnień I drużyny i sfinalizujemy umowy z nowymi zawodnikami. Prowadzimy także zaawansowane negocjacje z kilkoma firmami, które są zainteresowane sponsorowaniem Ruchu i jestem przekonany, że już wkrótce będę mógł przekazać optymistyczne informacje na ten temat.

Zależy nam na tym, aby zapewnić klubowi stabilność finansową i stworzyć I drużynie bazę do walki o kolejne sukcesy i tytuły. Mamy nadzieję, że w realizacji tej misji możemy liczyć na wsparcie i życzliwość sympatyków „Niebieskich”.

Aleksander Kurczyk”

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest