Mieszkańcy zdecydują

22 sierpnia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

BOJuż za niespełna dwa tygodnie ruszy kolejna edycja budżetu obywatelskiego. W tym roku na realizację wyznaczonych przez mieszkańców zadań miasto przeznaczy 2 mln 640 tys. zł. Wnioski można będzie składać od 1 do 15 września.

W tym roku miasto zdecydowało się na wprowadzenie nowych narzędzi do monitorowania inwestycji z Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o elektroniczny dziennik budowy oraz spotkania konsultacyjne z architektami. – Zmiany mają zwiększyć transparentność całej procedury oraz zacieśnić współpracę miasta z wnioskodawcami podczas realizacji zwycięskich projektów – przekonuje prezydent miasta Andrzej Kotala.

Podczas spotkań informacyjnych chorzowianie będą mogli dowiedzieć się m.in. jak prawidłowo wypełnić wniosek oraz jak skutecznie promować swój pomysł – czyli namówić sąsiadów do głosowania. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się już dziś o godz. 17:30 w Chorzowskim Centrum Kultury, gdzie wraz z początkiem września, otwarty zostanie punkt informacyjny, w którym przez 15 dni działać będzie dyżur telefoniczny oraz mailowy.

– To już czwarta edycja budżetu obywatelskiego w Chorzowie. Zauważyliśmy, że mieszkańcy inspirują się projektami z innych miast i dzięki temu w ubiegłej edycji mieliśmy wiele ciekawych propozycji. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem. To jest bardzo dobre narzędzie, które umożliwia bezpośrednie zaangażowanie się w projekty, które wpierają dobro wspólne. W ten sposób każdy mieszkaniec może mieć wpływ na inwestycje w mieście – poinformowała Anna Frankowska z referatu komunikacji społecznej.

Złożyć wniosek i oddać głos na projekt budżetu obywatelskiego, będzie można nie tylko w tradycyjnej, papierowej formie. Oprócz urn, które pojawią się w jedenastu punktach naszego miasta, udostępniona zostanie także strona internetowa dla mieszkańców, na której dodatkowo udostępnione zostaną dane dot. etapu na jakim znajdują się realizowane inwestycje. Te zostaną wyłonione podczas głosowania, które potrwa od 3 do 14 października. Wyniki będą znane do końca przyszłego miesiąca, a realizacja zadań rozpocznie się w 2017 r.

Terminy spotkań informacyjnych dla mieszkańców:

  • 22.08. – Chorzowskie Centrum Kultury, ul Sienkiewicza 3, godz. 17:30;
  • 24.08. – Miejski Dom Kultury „Batory”, ul. Batorego 6, godz. 17.30;
  • 26.08 – Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59, godz. 17.30;
  • 29.08. – Klub Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pokolenie”, ul. Młodzieżowa 29, godz. 17.30;
  • 31.08. – Centrum Inicjatyw Społecznych, ul. 3 Maja 18, godz. 17.30

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest