Ruch ma nowego prezesa

1 sierpnia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

ruch_chorzow-1Podczas dzisiejszego posiedzenia rady nadzorczej Ruchu Chorzów S.A., wyłoniono nowego prezesa zarządu spółki. Został nim dobrze znany mieszkańcom naszego miasta biznesmen i restaurator – Janusz Paterman.

– To ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Rada nadzorcza obdarowała mnie dużym kredytem zaufania. Mam świadomość, że stoję przed trudnym zadaniem, ale należę do osób, które nie boją się wyzwań. Moja rodzina od dwóch pokoleń kibicuje Ruchowi, więc miłość do klubu z Cichej mam we krwi. Zawodowo związany byłem z „Niebieskimi” od 25 lat i nieraz podejmowałem współpracę z klubem, gdy był w ciężkiej sytuacji – poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony Ruchu Chorzów, Janusz Paterman.

– Wierzę, że wielką historię budują przede wszystkim ludzie, a dopiero na drugim miejscu są pieniądze. Poza tym piłka nożna to gra zespołowa i wszyscy musimy grać do jednej bramki, by odnieść sukces. Dziś jest czas, aby wspólnie zadbać o tradycję, która jest największą wartością tego klubu. Ważne, by zebrać wokół Ruchu osoby, które go kochają i stworzą zgraną ekipę. Tylko wtedy będziemy w stanie razem powalczyć o piętnastą „gwiazdkę” – dodał nowy prezes zarządu Ruchu Chorzów S.A.

Janusz Paterman zastąpił na stanowisku prezesa zarządu Dariusza Smagarowicza, który złożył rezygnację 13 lipca, podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Wówczas z funkcji członków rady nadzorczej spółki odwołano Krzysztofa Matela, Sławomira Rybkę i Mariusza Jabłońskiego. Ponadto rezygnację z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej złożyli Ryszard Sasak oraz Leszek Bulkowski. W ich miejsce powołano Martę Stryjniak, Beatę Drzazgę, Jerzego Weindicha, Eugeniusza Gorczowskiego i Michała Dubiela. Nowy prezes Ruchu Chorzów S.A. jest od dziś członkiem trzyosobowego zarządu, w którego skład wchodzą również Rafał Byrczek i Mirosław Mosór.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest