Kolejne inwestycje w lunaparku

Kolejne inwestycje w lunaparku

5 września 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Słowacka spółka Tatry Mountain Resorts przedstawiła swoje plany względem Śląskiego Wesołego Miasteczka na 2017 r. Inwestor zamierza wybudować tam największy rollercoaster w Europie środkowo-wschodniej. Ogromna konstrukcja o wysokości 40m powstanie w nowej strefie – Magical Mountains, nieopodal Diamond River.

– Tor rollercoastera będzie miał długość 908m z 4 inwersjami na trasie a maksymalna prędkość jaką osiągnie wagonik to aż 95 km/h. Jeden wagon pomieści 20 pasażerów, przejazd po ekstremalnym torze potrwa 104 s. Śląskie Wesołe Miasteczko zadbało nie tylko o wysokie parametry techniczne urządzenia ale również o jego tematykę, która przeniesie gości w historyczne czasy pierwszego władcy Polski – legendarnego Lecha – informuje Śląskie Wesołe Miasteczko.

W przyszłym roku na terenie lunaparku powstaną nowe strefy tematyczne. Docelowo będzie ich sześć. – Dwie z nich Magical Mountains i Magical Village Śląskie Wesołe Miasteczko zaprezentowało gościom tego lata. Dwie kolejne Valley of Dream i Magical Forest będę tematyzowane w roku następnym – przekonuje inwestor. Pozostałe strefy to Valley of Adventure i Magical Lake, które zostaną zrekonstruowane w 2018 r.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest