Kurakins na testach w Ruchu

26 września 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

ruch_chorzow-1Podopieczni Waldemara Fornalika rozpoczęli dziś przygotowania do piątkowego meczu z Zagłębiem Lubin. W najbliższych dniach z pierwszą drużyną Ruchu trenować będzie łotewski obrońca Antons Kurakins.

Postawa formacji defensywnej chorzowskiego klubu pozostawia w bieżącym sezonie wiele do życzenia. „Niebiescy” w dziesięciu rozegranych do tej pory meczach ligowych, stracili aż osiemnaście bramek. Tylko jedna drużyna w Ekstraklasie spisywała się pod tym względem gorzej od Ruchu Chorzów. To Wisła Kraków, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dziewiętnastoma straconymi bramkami na koncie. Również w Pucharze Polski defensywa chorzowian nie wyglądała najlepiej. Drużyna odpadła z turnieju w 1/8 finału po wysokiej porażce z Lechem Poznań (0:3).

Wszystko wskazuje na to, że Waldemar Fornalik za wszelką cenę chcę wzmocnić rywalizację w obronie. Na celowniku Ruchu Chorzów znalazł się 26-letni lewy obrońca Antons Kurakins, który od sierpnia br. pozostaje bez klubu. Łotysz występował do tej pory m.in. w Multibanka Ryga, Dizvanagi Rezekne i FK Blazma Rezakne, a także w drużynie U20 Celticu Glasgow. W 2011 r. przeniósł się do FK Ventspils, z którym zdobył mistrzostwo Łotwy. Ostatnim klubem Antonsa Kurakinsa był szkocki Hamilton Acadamical FC, który nie zdecydował się przedłużyć z nim kontraktu. W szkockiej Premiership wystąpił w 38 meczach. Zawodnik rozegrał także 8 spotkań w reprezentacji narodowej.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest