Chorzowskie ZOO w własnym serialu TV

Chorzowskie ZOO w własnym serialu TV

9 października 2016 Wyłączono przez redakcja

8 października rozpoczęła się emisja 13-odcinkowego serialu telewizyjnego odsłaniającego kulisy ogrodu zoologicznego w Chorzowie – ,,W Śląskim ZOO”. Formuła reality show sprawia, że jego widz przeżyje niezwykłe przygody w świecie dzikich zwierząt – poczuje się jak na afrykańskich sawannach, w lasach Amazonii, w tropikach Nowej Gwinei… Spojrzy w oczy tygrysa amurskiego, policzy cętki na skórze pytona, pochrupie żołędzie z bizonem leśnym… Doświadczy i zobaczy to wszystko, co nieosiągalne dla odwiedzających ZOO, a dodatkowo pozna tajniki pracy opiekunów zwierząt. Nie potrzebujesz morza pieniędzy i podróżniczego przygotowania, by poczuć się jak najwięksi odkrywcy i badacze przyrody w historii naszej planety. Wystarczy, że oglądniesz serial ,,W Śląskim ZOO”. Będziesz śmiać się, wzruszać i wstrzymywać oddech! Wszystko to możesz zobaczyć w telewizji 3 generacji w sieci www.graficom.pl

W roli tropicieli

Telewizyjna ekipa bielskiej Active Family dotarła w miejsca niedostępne dla zwiedzających Śląskie ZOO. Kamera pracowała od świtu, kiedy to ogród budzi się do życia. Na alejki wyruszają ekipy sprzątające i rozpoczyna pracę kuchnia dla zwierząt – warzy się zupa rybna dla niedźwiedzi, przygotowywane są kurczaki dla surykatek, śniadanie złożone z winogron, daktyli i innych smakołyków dla małp… Cierpliwie czekała, aż primadonny żyrafy zapozują do fotografii, rejestrowała codzienną krzątaninę opiekunów zwierząt: czyszczenie klatek i wybiegów, karmienie, pojenie, zabiegi weterynaryjne, podglądała zabawę, czułości, przytulanie, dialogi na dwie i cztery nogi.

To nie biuro

Efektem pracy filmowców Active Family jest 13-odcinkowy serial ,,W Śląskim ZOO”, pokazujący w równym stopniu zwierzęta, co ich opiekunów. Opiekunowie, zwykle niewidzialni dla zwiedzających, opowiadają o swojej pracy – sprzątacza, kelnera, przedszkolanki i… rodzica. O tym, jak przechytrzyć łobuziaka lemura i psotnicę słonicę, rozweselić melancholijną arę, pośmiać się z osłem figlarzem i zaopiekować się żyrafim niemowlakiem. O tym, że ich praca nie kończy się o 15. – nawet w domu myślą o swoich ukochanych podopiecznych, mając świadomość, że to dzikie zwierzęta i nie tylko gepard może wywinąć jakiś numer.

To nie show, to reality

Kamera sprawia, że widz serialu ,,W Śląskim ZOO” patrzy wprost w ślepia tygrysa, zagląda do gniazda kukubary, baraszkuje w wodzie z niedźwiedziem, pałaszuje trawę z nosorożcem, staje dęba, kiedy nad głową przelatuje mu orzeł – jest częścią fascynującego świata dzikiej przyrody, którą ZOO ma za zadanie chronić i badać. Doświadcza tego, co nieosiągalne dla gości ogrodu zoologicznego, oglądających zwierzęta z dystansu – zza fosy czy krat.

,,W Śląskim ZOO”

Serial ,,W Śląskim ZOO” będzie emitowany od 8 października przez kolejne 13 tygodni w telewizji Active Family dostępnej na Platformie Nc+, Toya, Inea, Elsat, Jambox oraz w sieci Graficom. Imperium oraz w 100 sieciach kablowych w całej Polsce. w każdą sobotę o godzinie 11.00. Widzowie serialu będą mogli podglądnąć życie toczące się w Śląskim ZOO za tabliczkami „Nieupoważnionym wstęp wzbroniony”. Zobaczą sceny wzruszające, zabawne, dramatyczne. Poznają fascynujący świat, znany dotąd nielicznym. Śląski Ogród Zoologicznyzaprasza na serial „W Śląskim ZOO”.

(źródło www.dwacreo.pl)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest