Rusza projekt CUMA

Rusza projekt CUMA

10 października 2016 Wyłączono przez redakcja

Doradztwo zawodowe, warsztaty artystyczne i spotkania z ciekawymi ludźmi – to tylko wstępny zarys, tego co będzie działo się przy ul. Wolności 3.

Szczegółowy program CUM-y ustalą młodzi chorzowianie, którzy już wkrótce „przejmą” prawie 200 – metrowy lokal w centrum miasta. – Naszym celem jest aktywizacja młodych mieszkańców Chorzowa i skupienie ich aktywności wokół nowopowstającej przestrzeni rynku. – wyjaśnia Andrzej Kotala Prezydent Chorzowa. – To jak CUMA będzie wyglądać i co będzie się w niej działo ustalimy podczas konsultacji z młodzieżą. Chcemy, żeby nowy obiekt spełniał ich oczekiwania i stał się miejscem, w którym młodzi rozwijać będą swoje zainteresowania – dodaje prezydent.

zrzut-ekranu-2016-10-09-o-08-16-55Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży (CUMA) to projekt pilotażowy realizowany przez Chorzów w ramach konkursu „Modelowa rewitalizacja miast”. Miasto otrzymało na ten cel dotację z Ministerstwa Rozwoju w wysokości 880 tys. zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia to: 977 730,00 zł.

(źródło UM Chorzów)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest