Blues zabrzmi w Chorzowie

7 listopada 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

blues-alive_f88fc847da874f9ed3301bcb95bb97f8W niedzielę (20 listopada) na scenie MDK „Batory”, będzie można posłuchać bluesowych wykonawców z Czech i USA. Wystąpią Bluesberg, Shaun Booker & Sean Carney i Nikki Hill.

Koncerty odbędą się w ramach XXI edycji popularnego czeskiego festiwalu „Blues Alive”. MDK „Batory” od kilku lat jest partnerem imprezy, zapraszając do udziału artystów krajowych i zagranicznych. Tym razem jedną z gwiazd będzie amerykańska wokalistka Nikki Hill. Obok niej na scenie pojawią się Matt Hill (gitara), Robert Nesbit (gitara), Ed Strohsahl (bas) i Chris Reddan (perkusja).

– Talent Nikki Hill eksplodował nagle i z potężną siłą na początku 2013 roku, wywołując ogromne zamieszanie w bluesowym środowisku. Bez obaw można powiedzieć, że to najszybsza i najbardziej spektakularna kariera ostatnich lat. Choć przyznaje się do środowiska bluesowego, upomina się o nią też świat rockabilly. Ona sama definiuje brzmienie swojego zespołu jako “skrzyżowanie the Staple Singers z AC/DC” – informują organizatorzy.

Impreza odbędzie się 20 listopada o godz. 18:00 w sali widowiskowej MDK „Batory” przy ul. Stefana Batorego 6. Bilety można nabyć w cenie 50 zł oraz 60 zł (w dniu koncertu).

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest