Jest decyzja ws. pożyczki

7 grudnia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

ruch_chorzow-1-2-1-150x150Po kilku dniach negocjacji władze Chorzowa porozumiały się z zarządem Ruchu Chorzów ws. spłaty pierwszej transzy pożyczki zaciągniętej od miasta wiosną br. Przedstawiciele obu stron podpisali nową umowę, która prawdopodobnie wejdzie w życie pod koniec grudnia.

– Wiem, że negocjacje z władzami miasta na temat porozumienia dotyczącego przesunięcia terminu spłaty pożyczki trochę trwały, dlatego dziękuję wszystkim fanom Ruchu za cierpliwość. Pamiętajmy jednak, że treść porozumienia obejmowała zabezpieczenia na wysokie kwoty, dlatego praca nad dokumentami wymagała czasu i rzetelnej analizy. Wierzę, że kondycja finansowa klubu będzie się z miesiąca na miesiąc poprawiać, a Ruch dotrzyma warunków nowej umowy z miastem, dlatego podjąłem decyzję o przedstawieniu dodatkowych zabezpieczeń – podkreśla Aleksander Kurczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów.

Przypominamy, że wraz z końcem października minął termin spłaty pierwszej transzy pożyczki zaciągniętej od miasta przez Ruch Chorzów S.A, o wartości 6 mln zł. Do tego czasu spółka oddała jedynie 1,5 mln zł. 10 listopada do budżetu miasta wpłynęło kolejne 1,5 mln zł. Pod koniec ubiegłego miesiąca władze klubu poprosiły miasto o prolongatę terminu spłaty pierwszej transzy pożyczki do 31 stycznia 2017 r.

Teraz, po osiągnięciu porozumienia, chorzowska rada miasta podczas najbliższej sesji zdecyduje czy zaakceptować zmiany w obecnym i przyszłorocznym budżecie. Ich zatwierdzenie będzie wymagane, aby zapisy porozumienia mogły zostać zrealizowane. Treść dokumentu musi również zostać zatwierdzona przez rady nadzorcze Ruchu Chorzów, Chorzowskiego Centrum Przedsiębiorczości i Spółki AMG Silesia, które zostaną zwołane w najbliższych dniach.

Zabezpieczenie, będące gwarancją spłaty pożyczek zarówno z miasta, jak i Chorzowskiego Centrum Przedsiębiorczości, zapewniła grupa AMG Silesia należąca do przewodniczącego rady nadzorczej Ruchu – Aleksandra Kurczyka.

źródło: www.ruchchorzow.com.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest