Centrum Informacji Senioralnej

Centrum Informacji Senioralnej

14 grudnia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Gdzie można uzyskać darmową pomoc prawną, jakie instytucje miejskie organizują bezpłatne kursy komputerowe i kiedy można skorzystać z szczepień przeciwko grypie? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać w powstającym Centrum Informacji Senioralnej (CIS). Będzie to pierwsza tego typu placówka w naszym kraju.

Głównym zadaniem, jakie przypadnie CIS, będzie informowanie seniorów o organizowanych w mieście wydarzeniach oraz kursach skierowanych przede wszystkim do osób starszych, porad prawnych, usług medycznych i wielu innych zagadnień związanych z tzw. polityką senioralną miasta.

– Wydawać by się mogło, że żyjemy w epoce, w której dzięki internetowi wszystkiego można dowiedzieć się w ciągu kilku minut – mówi Magdalena Sekuła. – Nie możemy jednak zapominać o sporej grupie osób, dla których obsługa komputera czy smartfona, wciąż nie jest komfortowa – dodaje pełnomocnik prezydenta miasta ds. aktywizacji społecznej.

By uzyskać potrzebne informacje, do CIS będzie można przyjść osobiście lub zadzwonić. Placówka będzie również powiadamiać seniorów o planowanych wydarzeniach, o bezpłatnych szczepieniach organizowanych w naszym mieście czy poradach psychologicznych. – To pierwsza w Polsce tego typu instytucja. Uroczyste otwarcie Centrum Informacji Senioralnej odbędzie się w sobotę, 17 grudnia, o godz. 14:00 – informuje biuro prasowe urzędu miasta.

CIS zostanie zlokalizowane w budynku w budynku dawnego Domu Kultury, a dzisiejszego Centrum Integracji Międzypokoleniowej – czyli przy ul. Dąbrowskiego 7. Będzie czynne od poniedziałku do piątku – w pon., wt., śr. i pt. w godz. 8:00 – 16:00, a w czw. od 9:00 do 17:00. Wstęp na uroczyste otwarcie CIS jest bezpłatny.

Kontakt z Centrum Informacji Senioralnej

Nr tel.: 32 245 93 40

E-mail: cis@chorzow.eu.

Źródło: KMP Chorzów.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest