Centralizacja usług medycznych w Chorzowie

Centralizacja usług medycznych w Chorzowie

26 stycznia 2017 Wyłączono przez redakcja

Uroczyste otwarcie nowego pawilonu Zespołu Szpitali Miejskich odbyło się w środę 25 stycznia. W ten sposób – poprzez przeniesienie do niego oddziału wewnętrznego szpitala przy ul. Karola Miarki – zakończony został trzynastoletni proces centralizacji usług medycznych w Chorzowie.

Przetarg na budowę nowego pawilonu rozstrzygnięto w listopadzie 2014 r., a pierwsza łopata została wbita ponad pół roku później – w czerwcu 2015 r. – Przeniesienie do oddziału wewnętrznego z pododdziałem geriatrycznym i hematologicznym, które dotychczas znajdowały się w szpitalu przy ul. Karola Miarki, oznacza finalizację prac związanych z centralizacją usług medycznych w Chorzowie – informuje Karolina Skórka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

– Wraz z otwarciem nowego budynku, szpital kończy proces konsolidacji świadczeń w jednym miejscu, który rozpoczął się w 2002 roku – mówi Anna Knysok, dyrektor szpitala. – Teraz wszystkie usługi medyczne są skupione na terenie jednego ośrodka. Nowo otwarty pawilon jest nowoczesny i lepiej przystosowany do świadczenia wysokiej jakości usług medycznych, niż budynek przy ulicy Miarki. Przede wszystkim pacjenci nie będą już przewożeni z miejsca na miejsce na dodatkowe badania czy konsultacje – dodaje.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 18 milionów złotych, z czego 14 mln zł to środki własne szpitala. Pozostałe fundusze pochodzą z budżetu miasta. – Budowa nowego budynku na terenie Zespołu Szpitali Miejskich była jedną z ważniejszych inwestycji w naszym mieście – komentował Andrzej Kotala. – Dzięki niej wykonaliśmy kolejny krok ku temu, by ochrona zdrowia w naszym mieście stała na wysokim poziomie – dodaje prezydent Chorzowa.

Źródło: własne/materiały prasowe UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest