e-papieros atrakcyjny dla osób uzależnionych, ale nie dla niepalących!

e-papieros atrakcyjny dla osób uzależnionych, ale nie dla niepalących!

19 stycznia 2017 Wyłączono przez redakcja

Szkockie Center for Substance Use and Research opublikowało wyniki badań analizujących wpływ używania e-papierosów na społeczne postrzeganie palenia. Rosnąca popularność e-papierosów nie przekłada się na zwiększone zainteresowanie używkami nikotynowymi wśród osób niepalących. W badaniu przyjrzano się nastolatkom oraz młodym dorosłym.

Według raportu opublikowanego w specjalistycznym magazynie International Archives of Addiction Research and Medicine 96% niepalących w wieku 16-29 lat łatwo umie rozróżnić papierosy elektroniczne od tradycyjnych i uważa, że służą one jedynie do rzucenia albo ograniczenia liczby wypalanych papierosów tradycyjnych. Badania nie potwierdziły korelacji między nowoczesnym wyglądem urządzenia, a wzmożonej chęci jego używania. 61% badanych potwierdziło, że widok e-papierosa wzbudził ich ciekawość, jednak tylko 1/3 respondentów spróbowała e-papierosa raz, co jednak w żadnym przypadku nie przełożyło się na regularną konsumpcję.

Prawie wszyscy z tych, którzy wskazali, że nie odczuli żadnego zaciekawienia w wyniku widoku osoby palącej e-papierosa wyjaśniało, że wynika to z ich przekonania, że e-papierosy dedykowane są osobom uzależnionym jako sposób rzucenia i redukcji palenia. Respondenci przyznawali również (34%), że według nich popularyzacja e-palenia przyczyniła się do bardziej restrykcyjnego postrzegania samego palenia tytoniu. Większość (43%) uważa, że ich zdaniem zwiększenie widoczności e-palenia nie miało istotnego wpływu na zmianę społecznych postaw wobec palenia.

Źródło informacji: eSmoking Association

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest