W hołdzie ofiarom tragedii

30 stycznia 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Ulicami Katowic, Chorzowa i Świętochłowic przeszedł wczoraj „Marsz na Zgodę” ku czci ofiar tragedii Górnośląskiej. Jak informują policjanci, przebiegał on spokojnie i bez zakłóceń.

– Pochód rozpoczął się w Katowicach na Placu Wolności, prowadził przez Chorzów, a zakończył się w Świętochłowicach. Całość zabezpieczenia przebiegła spokojnie. Mundurowi skupili się na zabezpieczeniu dróg na trasie przemarszu – przekazała nam chorzowska policja.

Marsz Pamięci o Zgodzie 2017 wyruszył wczoraj o godz. 10.00 z Pl. Wolności w Katowicach w kierunku dawnego obozu w Zgodzie – Świętochłowicach. Uczestnicy pochodu chcieli w ten sposób upamiętnić sowieckich i polskich więźniów komunistycznych obozów koncentracyjnych, deportowanych do ZSRR i wszystkich innych ofiar Tragedii Górnośląskiej.

Była to już dziewiąta edycja tego wydarzenia. W marszu uczestniczyło blisko 150 osób, które przebyły tę samą trasę, jaką 72 lata temu musieli pokonać pierwsi skierowani do obozu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Katowic, Chorzowa i Świętochłowic oraz strażnicy miejscy. Organizatorem był Ruch Autonomii Śląska.

Fot. KMP Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest