linia 922 połączyła Chorzów i Piekary Śląskie

linia 922 połączyła Chorzów i Piekary Śląskie

10 stycznia 2017 Wyłączono przez redakcja
KZK GOP z początkiem roku uruchomił nową linię autobusową. Łączy ona Piekary Śląskie z Chorzowem i ma ułatwić dojazd do zakładów pracy przy ulicy Kluczborskiej.

Jak wyjaśnia Anna Koteras – rzecznik KZK GOP, nowa linia została uruchomiona głównie z myślą o pracownikach zakładów znajdujących się właśnie przy ul. Kluczborskiej. – Do tej pory nie jeździła tam żadna komunikacja miejska – tłumaczy.

Trasa autobusu jest krótka i zawiera tylko kilka przystanków po drodze. 922 kurs rozpoczyna od przystanku Maciejkowice Dwór, a dalej wiedzie przez ul. Kluczborską oraz dzielnicę Brzeziny Śląskie. Nowa linia rusza w trasę codziennie po piątej rano i jeździ co godzinę aż do 22.

Linia 922 kursować będzie w ramach tzw. relacji okrężnej, operując pomiędzy Chorzowem a Piekarami Śląskimi. Trasa przejazdu nowej linii przedstawia się następująco: Maciejkowice Dwór – Maciejkowice Kluczborska – Brzeziny Śląskie Skrzyżowanie – Brzeziny Śląskie EkoPark – Brzeziny Śląskie Stare Osiedle – Maciejkowice Kluczborska – Maciejkowice Dwór.

Pełny rozkład jazdy autobusu nr 922 znajdziecie na stronie KZK GOP

(źródło KZK GOP, piekary.pl)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest